Sündmuste arhiiv

Gurzuf (Valgevene), Onu Bella ja Superliustik

GURZUF_Tartu

GURZUF (Valgevene)
ONU BELLA
(DJ-set, Tartu)
SUPERLIUSTIK
(Tartu)
DJ’d Errki & Super Luks
Pilet 7€/5€ (Flaieriga ja Facebook`i kutsele vastanutele)

Gurzuf

http://www.myspace.com/gurzuff

Gurzuf on valgevene duo, kes sünteesib oskuslikult nii progerokki, minimalismi kui ka traditsoonilisemat akordionimuusikat, uuendades ja laiendades seeläbi akordioni võimalusi muusikainstrumendina. Bänd koosneb akordionist Egor Zabelovist ja trummar Artem Zalesskiyst. Lisaks trummidele ja akordionile kasutavad nad elektroonilisi efekte ja sämpleid, samuti on kontserdil olulisel kohal visuaalid. Slaaviliku temperamendi ja energiaga mängitud kontserdid garanteerivad võimsa elamuse ja panevad publiku unustama, et tegu on vaid kaheliikmelise bändiga. Nende esinemine on muusikalise intensiivsuse poolest nagu üks korralik rollercoaster’i seanss, kus kinnisilmi kogetakse nii meloodilist ilu, rütmilist ekstaasi kui ka musitseerimise intensiivset ja ekspressiivset valu. Kõik see tuuakse publikuni, unustamata hetkekski rokenrolli ehedat iseloomu. Duo tekkis 2005. aastal, kui Egor Zabelov ja Artem Zalesskiy Minskis
kohtusid. Akordioni eksperimentaalse kasutusviisi poolest võiks Egori võrrelda soomlaste kuulsuse Kimmo Pohjoneniga, suurim erinevus on aga see, et Gurzuf ei kasuta elektroonilisi rütme, vaid ainult laivtrumme. Gurzufi esimene tunnustust pälvinud album lindistati 2007. aastal Mosfilmi stuudios, see tuli välja 2009. a ning kandis nime “Non-existent-movie”. Kui tavaliselt sünnib muusika filmile režissööri soovil peale filmi idee terviklikku formuleerimist või filmi valmimist, siis Gurzufi ideeks oli luua muusika, mis oma fantaasiarikkuse ja intensiivsusega annaks võimaluse režissööridele komponeerida film lähtuvalt muusikast. 2006. aastal Valgevene muusikaauhindade jagamisel tunnustati Gurzufi kui “Aasta läbimurdja” ja “Aasta professionaalseim artist”. Gurzuf esindas Valgevenet Londonis toimunud võistlusel “Global Battle of the Bands” 2007. aastal ja on sellest hetkest alates andnud arvukaid kontserte Hollandis, Austrias, Šveitsis, Portugalis, Ukrainas ja mitmel pool pool mujal Euroopas nii väiksemates klubides kui ka juba rahvarohkematel festivalidel. Eestis on Gurzuf seni esinenud vaid ühe korra ja seda Haapsalu Kultuurikeskuses 26. veebruaril 2011.

Onu Bella

http://popop.wordpress.com/2007/08/09/vahur-kersna-alo-mattiisen-ja-onu-bella-15-aastat-tagasi/

Segaste ja sürreaalsete kaheksakümnendate lõpu ja eesti muusika triumfeeriva allakäigu ajastu üheksakümnendate noortest ei ole vist küll peaaegu kedagi, kes poleks kuulnud Onu Bella nime. Toonud mõni aeg tagasi päevavalgele mustavalgekirju huumoriga vürtsitatud elulooraamatu, on mees tegelikult vormis ja puldis siiani, kuid nagu ehk ekslikult paista võiks, pole Bellas peidus vaid šokirokkar või kerges faasinihkes meelelahutusdiskor. Onu Bella on lisaks sellele suur progerokifänn ja vastavateemalise saate juht Põlvamaa Marta raadios. Ja nii avabki ta Genklubis progelaeka, kust parimad ja hästihoitud saladused väljuma hakkavad. Loomulikult vajab progelaegas selgitusi ja nii on Bellast lahutamatu ka kodanik Mikrofon, kes ühtki diskreetsust välja toomata ei jäta.

Superliustik

http://www.myspace.com/superliustik

Sensatsiooniline Tartu superbänd Superliustik, kelle liikmed on olnud tegevad ka bändides nagu Papaeeo, Opium Flirt jne, koondab erineva taustaga muusikuid ja segab muusikalistest teadvustest pärinevaid võnkeid. Tulemuseks on rikkalik helide kaleidoskoop, mis pakub iga kord midagi uut ja kordumatut – midagi seisundilist ja seikluslikku. Vaatamata harvadele senitoimunud live-kontserditele, mis on silma paistnud oma ainukordsuse, kvaliteedi ning kõlavärvide poolest, on Superliustik võitnud juba paljude kuulajate südamed.