Sündmuste arhiiv

Premiere 2012

Premiere2011 üldfoto

1) Svetlana Grigorjeva

sõp
rus
est
…………………………
Äsja Tallinna Ülikooli lõpetanud noore koreograafi soololavastuse sisuks on autori isiklikud läbielamised Eesti-Vene tandemil, mis on ta enda „segapäritolu” tulem. Lavastuse rõhuasetuseks on inimese elu, kes on rahvuse mõistes hermafrodiit. Ta pole ei üks ega teine. Või hoopis vastupidi: ta on nii üks kui ka teine. Kuhu peab ta ennast liigitama elades ruumis, kus osapooled ei ole alati üksteise vastu kõige sõbralikumalt meelestatud ning binaarsete opositsioonide diskursus ei ole varmas areenilt lahkuma.

Koreograaf – lavastaja: Svetlana Grigorjeva
Esitaja: Svetlana Grigorjeva
Heli- ja videokunstnik: Ando Naulainen
Valguskunstnik: Madis Kirkmann
Lavakunstnik: Epp Kubu
Kestus 25 min

2) Kaisa Selde/Christin Lunts/Kristina-Maria Heinsalu

fie

Kolme koreograafi ühislavastus räägib inimesest ja tema inimideaalidest, mida ta üritab iseenda, aga ka teiste inimeste peal realiseerida. Üksindusest: kuidas üksilduse mõiste, mis esmapilgul tundub negatiivne, muutub positiivseks. Hinnast ja võidust: Kas igal asjal ning inimesel on oma hind?

Kaisa Selde on Turu Kunstiakadeemia lõpetanud nuku- ja etenduskunstnik, Christin Lunts Tallinna Ülikoolist väljunud värske koreograaf ning Kristina-Maria Heinsalu Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud koreograaf.

Koreograafid: Kaisa Selde, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu
Esitajad: Kaisa Selde ja Einar Lints
Valguskujundaja: Madis Kirkmann
Kestus 30 min

3) Mareike Franz

Duett

Esimest korda toome PREMIERE’ile lavastama noore koreograafi Eestist väljastpoolt. Mareike Franz on saksa tantsukunstnik, kes on seni saanud tähelepanu kui suurepärane esineja. PREMIERE saab olema tema  koreograafidebüüt. Lavastuses Duett on Mareike partneriks punane tool.

Koreograaf: Mareike Franz
Esitaja: Mareike Franz
Valguskunstnik: Madis Kirkmann
Kestus 25 min

Esietendus 9. veebruaril 2012 Kanuti Gildi SAALis.
Järgnevad etendused 10.veebruaril Kanuti Gildi SAALis ja 15. veebruaril Tartus.

***********
Varasematel aastatel on PREMIERE-sarjas osalenud Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendused on toimunud Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” pälvis 2010. aastal teatri aastaauhindade parima tantsulavastuse tiitli.

Lisaks pakume grupiiletit alates 6 inimesest. Siis on ühe pileti hind 4€.
Grupipiletid on ettetellimisel aadressil info@stu.ee