Sündmuste arhiiv

Väga Väga Vaba Turg

vaga_vaga_vaba_turg_veebruar_2012

2012. aasta esimene Väga Väga Vaba Turg toimub 18.veebruaril Tartus!

Selle aasta kõige esimene täiesti tasuta ja ilma rahata turg toimub laupäeval, 18. veebruaril kell 12.00 – 16.00

Mis on Väga Väga Vaba Turg?
Väga Väga Vaba Turg (VVVT) on kõigile avatud rahatu turg, kus asjad liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. 2004. aastal USAst alguse saanud Really Really Free Market loob kapitalistlikule ärimudelile alternatiivi, kus raha asemel on olulised inimeste vajadused ja materjaalsete hüvede jaotumine nende vajaduste põhjal.

Tartus toimub taoline üritus juba neljandat aastat. Samas võib vaba turu põhimõttel korraldada sarnast üritust igaüks oma kodukohas. Turg võib toimuda tänaval, pargis või mõnes avalikus siseruumis – võimalusi on mitmeid. Lisaks ebavajalike esemete äraandmisele, toob vaba turg kokku inimesi ja erinevaid teenuseid (näiteks tasuta juukselõikus või kardinapuu paigaldamine). Turul on võimalik ka demonstreerida oma oskusi ükskõik millisel alal, nii ootame 18. veebruaril ka kõiki muusikuid, trikitajaid, kunstnikke jt

Kuidas kaubelda?
Vabale turule võivad kõik tuua asju, riideid, raamatuid, mänguasju, nõusid, tehnikat ja muud, mida endal enam vaja ei ole. Ainus tingimus on see, et need peavad olema puhtad ja kasutuskõlbulikud. Asjad saab jätta turule ning samal ajal leida endale midagi huvipakkuvat, tutvuda inimestega või süüa maitsvat vegan suppi, mida pakub Genklubi kohvik vaba turu puhul tasuta.
Suuremate esemete nagu mööbel, kodumasinad jms jaoks on stend, kuhu võib oma pakkumise või soovi jätta teate kujul. Kuna korraldajatel puudub nende jaoks transpordi ja hoiustamise võimalus, palume kohapeale suuri asju mitte tuua.
Kõik turule toodud asjad peavad olema tasuta ära andmiseks või vahetamiseks (kokkuleppe alusel), raha jäta koju!

Aitame üheskoos kaasinimesi ja iseennast!

Üritust korraldab A-raamatukogu www.araamat.org / info@araamat.org / tel 56952555
Loe rohkem VVVT kohta: www.vabturg.org ja www.facebook.com/vabaturg