Sündmuste arhiiv

Tantsuetendus “Vampiirema” ja heliperformance “Nokavahetus”

vampiirie3

tantsuetendus “Vampiirema”
idee ja esitus: Mai Sööt
helikujundus: Mihkel Kleis ja Einike Leppik
kestus 35min

New Age kõnepruugis kutsutakse “vampiirideks” inimesi, kes teistelt energiat ehk elujõudu “imevad”. Sageli toimub “imemise akt” telefoni teel.
Ohver tunneb, pärast kontakti “vampiiriga”, et ta on nõrk, tusane, vähese energiaga ehk “omadega läbi”.
45 aastane mees istub kohvikus koos sõpradega ning leti peal heliseb telefon. Helistab tema ema ja palub pojale edasi öelda: „Ma olen elus nii palju petta saanud, et enam lihtsalt ei jõua, vaata et sina mul täna jooma ei hakka!”
Samuti poetab ta salaja poja tööruumi vitamiine…

heliperformance “Nokavahetus (ornitoloogia eri)”
Henri Hütt ja Einike Leppik
Kas lind on nukk? või lind on loom?
kestus 20min

Koreograafiline tugi: Veronika Vallimäe ja dramaturgia assistent Tiina Sööt.

live: EDASI
EDASI on millalgi selle sajandi algusaastatel tekkinud pidevalt muutuva koosseisuga bänd, mille ainus püsiliige ja peamine ideoloog on süntesaatorimängija Mihkel Kleis. Algusest peale on EDASI tunnusteks olnud psühhedeelia ja improvisatsioon, kuid koosseisuliste muutuste tõttu on kõlapilt olnud siiski kogu aeg erinev. Viimased aastad on EDASI peamiseks inspiratsiooniallikaks olnud äärmuslikud underground black metali vormid.    Live esituses taotleb EDASI
intensiivset meelelist kogemust, mis oleks nagu rituaalne eufooria, kus vastikus ja nauding, õudus ja ilu, selged harmooniad ja tehniline küündimatus, kaine analüüs ja meelemürkidest nihestatud maailmapilt sulanduvad tervikuks. Ukmbes nagu siis, kui paletil kõik värvid kokku segades saab ühtlase ebamääraselt tumeda massi.
kestus 20min