Sündmuste arhiiv

Kontsertõhtu: Jaakko Laitinen & Väärä Raha / Prägnantne Brigaad

JLVRpromo_Jukka_Merimaa3

Jaakko Laitinen & Väärä Raha

Nad tulevad Lapimaalt, täpsemalt väikelinnadest Salla, Inari ja Rovaniemi.
Nende muusika on justkui segu mitmest supist. Selles võib kuulda Balkanimaade mustlasmuusika kajasid, romansse ja vana Soome humppa’t.

Bändis on esindatud vokaal, trompet, bouzouki, akordion, kontrabass ja trummid. Lood on valdavalt bändiliikmete enda kompositsioonid, mis kirjutatud armastusega ning laulusõnadega, mida läbib kibeda ilu teema hõlmates ka teisi elemente elust nagu surelikkus, petlik kuma mälestustest, maine õnn ja kõigutamatu edevus muusikute ambitsioonidest. Rõõm ja kurbus on haaratud nende meloodiatesse ja rütmidesse, nii nagu elus eneseski.

Jaakko Laitinen & Väärä Raha asutati 2009. aastal, kui oli läbi tuuritatud terve Soome põhjast lõunasse. Ühtlasi pole unustatud ka välismaalasi, sest mitmel korral on külastatud Balti ja Skandinaavia riike ning samuti Saksamaad. Ainuüksi 2010. aastal esineti 80 korral. Mängitud on nii suurtel festivalidel tuhandete kuulajate ees kui ka nurgatagustes pubides, kultuurimajades, elutubades, tänavatel, pulmades ja klubides.

Alati on nende muusika võitnud armastajate ja tantsijate südamed!

http://www.mrjaakko.com
Official video “Saippuakupla”:  http://www.youtube.com/watch?v=bSVrNAp9do0

Prägnantne Brigaad

Kooslus toob enda live-ga kaasa Tartu kultuuri hõngu, mis muudab õhkkonna unistavalt intiimseks. PräBri on nüüdseks natukene üle aasta tegelenud ja on veel oma õige koha otsingul. Lood räägivad erinevatest vaadetest elu situatsioonides, triivides sõnadega klišeedest eemale.
Kollektiiv koosneb kolmest liikmest – kaks kitarri, kaks häält, trummid ning aeg-ajalt kõlab ka ukulelet ja kornetit.
PräBri teeb seda mida ta teeb, mitte seda mida ta võiks teha – seda teeb juba keegi teine!

Kohapeal on võimalik soetada värskelt väljastatud “Twirling EP” plaate, mida on üpris piiratud koguses alles jäänud.

http://soundcloud.com/prabripre
www.youtube.com/user/prbrigaad
www.facebook.com/prbrigaad