Sündmuste arhiiv

E.T.A. esitleb: TÜDRUKURÜBLIK & EXITUS

ETA

Laura Kvelstein ja Mihkel Ernits  “TÜDRUKURÜBLIK
Marakratid on valla pääsenud. Kõike võib juhtuda. Püsige lainel!

Idee, lavastus, koreograafia: Mihkel Ernits ja Laura Kvelstein
Esitajad, koreograafid: Angela Tüvi, Diana Seljuškin, Maria-Netti Nüganen,
Vivian Põldoja, Mari-Liis Kriisa ja Maria Kriisa (E.T.A. Tantsukooli õpilased)
Valgus: Madis Kirkman
Kestus: 25 minutit
Esietendus: 25. oktoober 2011

Mihkel Ernits on vabakutseline koreograaf-lavastaja. Hetkel omandabTallinna Ülikoolis koreograaf-lavastaja erialal magistrikraadi. 2010. aasta Eesti sõltumatu tantsu auhinna nominent lavastusega “Kehanäppajad”. Laura Kvelstein on tegev vabakutselise tantsuartistina. Ta on Fine5 Tantsuteatri liige ning osalenud paljude erinevate kodu- ja välismaistekoreograafide projektides (Tommi Kitti, Jyrkki Karttunen, Matteo Moles,Noémie Lafrance, Claire Filmon, jne) Eestis ja mujal. Viimati lavastas töö pealkirjaga “It was good while it lasted” (esietendus kaasaegse tantsu festivalil Augusti TantsuFestival 2011) koostöös koreograaf-lavastaja Mihkel Ernitsaga.

Teet Kask “EXITUS”

Rääkimata jäänud sõnad… välja elamata jäänud tunded… armastuse aladoseering… vajadus võidelda, kas või iseenda vastu… saada aru oma olemusest ning selle kohast ajas ja ruumis ning suhtes teistega…teekond endas(t) endani…

“Ma tean, et see tundub kummaline”, tunnistab Mari-Liis, “aga kui ma söön liiga palju rämpstoitu, siis ma tunnen end nii süüdi, et vihkan end. Olen selline inimene, kellel on küllaldaselt enesekontrolli igas asjas väljaarvatud toit. Kui olen koos oma perega, siis söön normaalset toitu ja on kerge olla korralik. Aga kui olen sõpradega ja chillin, siis enamus kordadel petan end rämpstoitu sööma.”

Palju rohkem kui pimedust, rohkem kui hiirt ja madu ning õudsaid filme, kardavad enamus teismelisi neide rasvuda.

See rasvumise hirm ja enda pilt “kõverpeeglis” motiveerib üldiselt tasakaalukaid noori neide proovima kaalu hoidmiseks mittetervislikke meetodeid ning põhjustab endassetõmbumist ja depressiooni.

Küsimus on: kas vaadata end läbi vanaema silmade või läbi kõverpeeglite!

Koreograaf: Teet Kask
Esitajad: Railis Korjuhin, Monika Timberg, Miia Natka, Maris Kichno, Egle-Riin Rüütel
Kestus: 25 minutit
Esietendus: 26. okt 2011

Pileteid saab osta enne etendust 5/3

Lisainfot ETA tantsukooli ja tegemiste kohta kool.tantsuagentuur.ee