Sündmuste arhiiv

Mailaulu avakontsert

mailauluus

Mailaul 2012 esimesel kontserdil astuvad üles:

Prägnantne Brigaad
Pastacas
Tenfold Rabbit.

 

Tänavu juba üheksandat korda aset leidv autorilaulufestival Mailaul toimub 3.-5. mail Tartus. Mailaul edendab autor-esitaja tüüpi loomingulist traditsiooni kogu tema mitmekesisuses ja rikkuses. Laiema publiku ette tuuakse tuntud ja tunnustatud tegijate kõrval ka noori värskeid hääli, kes väärivad laiemat tähelepanu. Kolme päeva jooksul toimub Genialistide Klubis ja Tartu Uues Teatris kokku neli kontserti.

Prägnantne Brigaad toob enda live-ga kaasa Tartu kultuuri hõngu, mis muudab õhkkonna unistavalt intiimseks. PräBri on nüüdseks natukene üle aasta tegelenud ja on veel oma õige koha otsingul. Lood räägivad erinevatest vaadetest elu situatsioonides, triivides sõnadega klišeedest eemale.
Kollektiiv koosneb kolmest liikmest – kaks kitarri, kaks häält, trummid ning aeg-ajalt kõlab ka ukulelet ja kornetit.
PräBri teeb seda mida ta teeb, mitte seda mida ta võiks teha – seda teeb juba keegi teine! 

http://soundcloud.com/prabripre
https://www.facebook.com/prbrigaad

 

Nime Pastacas all teeb alates 1998.a. muusikat Ramo Teder, kelle tänast loomingut võiks kirjeldada kui eksperimentaalset folk-poppi.
Pastacale ainuomane kõla sünnib, kui kohtuvad flööt, akustilised instrumendid, elektroonika ja isikupärane laulmislaad. Tema muusika on seikluslik, mänglev, kohati lapselik-eufooriline. Mees ise on öelnud oma esinemiste kohta räpane lo-fi või nohikute punk-elektroonika. Pastacas on teinud muusikat ka filmidele, teatrile ja animatsioonidele nii Eestis kui Soomes. Kontsertreisid on viinud teda lisaks Euroopale ka Jaapanisse, kus tema plaate ka poest leida võib.

https://www.facebook.com/pastacas
http://www.myspace.com/pastacas
http://pastacas.com/

 

Tenfold Rabbit on uus bänd, mis kasvas välja projektist Noortebändi konkursil osalemiseks. Muusikastiil on lihtne kuid võimas ning see on segu vanast heast läänekantrist, indierokist ja folgist, mida kergelt täiustab progressiivne rokk. See neljaliikmeline bänd on oma lühikese ekstisteerimise jooksul pälvinud palju tähelepanu.

https://www.facebook.com/tenfoldrabbit 

 

Festivali pass müügil Genialistide Klubi Kohvikus: 15€ (tudengid, õpilased, pensionärid ) / 18€