Sündmuste arhiiv

Jakob Juhkami plaadiesitlus

jakob

Live:
Jakob Juhkam

Jakob Juhkam alustas kodus muusika salvestamist väga noorena ning aastate jooksul on tema looming teinud läbi olulisi muudatusi. Omamoodi elektroonilised katsetused ja proge, samuti akadeemilise muusikahariduse lisandumine on tänaseks sulandunud mitmekülgseks maailmanägemisviisiks. Endiselt on tema ideoloogilised eeskujud muusikas John Zorn, Frank Zappa ja Vaiko Eplik.

Jakobi loomingupagasisse kuulub nii sümfoonilisi, väiksemate koosseisude kui ka filmimuusika teoseid. Sealhulgas kirjutas ta muusikat ka tänavuaastase Vabariigi Aastapäeva kontserdiks.

Aastal 2008 Vaiko Epliku poolt Kaarel Kressale antud intervjuus kommenteeris Eplik Juhkamit järgnevalt: “Sel kolmapäeval käisin kuulamas just 17-aastaseks saanud Jakob Juhkami avalikku debüüti, kus tuli esitlusele tema klaveripala ja töö keelpillikvartetile. Ei taha küll kellelegi survet tekitada, aga ma usun Jakob Juhkamisse väga sügavalt”

Nüüd, mil Jakobi loomingulise tegevuse algusest on möödas mõningad aastad, on Vaiko Epliku plaadifirma Mortimer Snerd andnud välja tema esikalbumi “T“, mida on meedias pärjatud julgustavate sõnadega. Nii on Jakobi uus album haaranud neljanda koha eelmise nädala Laseringi ja kümnenda koha Rahva Raamatu plaadimüügi edetabelis. Lisaks tituleeris Eesti Ekspress ta esimese kauamängiva nädala albumiks ja plaadist ülevaate kirjutanud Bertil Tüvi lõpetas oma artikli lausega: “Loodetavasti ületab “T” geograafilisi piire sama mängleva kergusega kui sellel olev muusika žanri piire, sest album on seda väärt&”

Maateaduslikud käsitlused omavad tähtsust ka Juhkami Tartu esitluskontserdi puhul, sest just siin kirjutas ja lindistas ta kogu oma
uue plaadi materjali.

Raske on võtta kokku ühe peavoolust eemale kalduva multiinstrumentalisti ja helilooja tööd. Eelpool toodud tekstist kokkuvõtlikumaks on kindlasti link tema salvestustele: http://soundcloud.com/jjuhkam/

Koos Jakobiga astub üles ka pealinna avangardsema jazzrocki rühmitus Phlox, kes teeb oma seekordse live koos Kreatiivmootori vokalisti ja filosoofiadoktori Roomet Jakapiga. See ei ole esmakordne katsetus, vaid testitud ja tõestatud.

Kes soovib nende kohta veel teada, siis otsige üles nende FB lehekülg “Phlox MKDK” nime alt. Või külastage mõnda nendest lehekülgedest:
http://phlox.imelaps.ee/
http://soundcloud.com/phloxmkdk
http://www.myspace.com/phloxmkdk

DJ-d:
Argo Vals
Martin Kikas (Ö Stuudio)
Roomet Jakapi