Sündmuste arhiiv

SÕPRUSE PUIESTEE/ Евгения Зима Банд ( St. Peterburg) / LUKA

poster

Sõpruse Puiestee, bänd, kes ei vaja pikemalt tutvustamist, bänd kes on muutnud Eesti muusika palet ja teeb seda endiselt on sel reedel Tartut väisamas St. Peterburgist pärit fuzzy jazzu grupiga Евгения Зима Банд, kelle südametunnistust Evegenija Zima’d on sageli nimetatud ka vene Björkiks. Sõpruse Puiesteele annab uue ilme Calforniast pärit kunstnik ja saksofonimängija Steve Vanoni, kes bändiga esmakordselt Tartus ning kavast ei puudu ka uued lood! Kontserdile lisab oma pitseri noor ja andekas naisartist, elektroonilist muusikat akustilise poolega sõlmiv LUKA, kellel seljataga esimesed piiritagused kontserdid ning positiivne vastukaja mitmetelt väliskriitikutelt. Omanäoline sound ja kohati suisa meditatiivne ja maitsekas minimalism viivad sind reisile, mille kestel mõistad, et see on öö soundtrack, mis viib su unustusse..Reis võib alata…

Visuaalid: Aleksander Sprohgis

Võida pääsmeid facebookis: www.facebook.com/events/469856196392541

——————————————-

Live: SÕPRUSE PUIESTEE

Sõpruse Puiestee on 2001-st aastast rock ja elektronmuusikat põimiv bänd, kes on oma loomingus alati pigem küsiv kui vastuseid andev, jättes kuulajale endale vastamiseks ruumi ja ärgitades teda mõtlema. Üks tuntumaid liikmeid Allan Vainola on kitarristi ja heliloojana tuntud eelkõige ansamblist Vennaskond, kuid laulnud ja kirjutanud heliloomingut ka erinevates teistes  ansamblites nagu Unenäopüüdjad, Metro Luminal ja Kelder.

Paljud Sõpruse Puiestee laulud on olnud aastate jooksul edukad. Tuntumatest võiks kindlasti nimetada „1905“, mis pälvis 2002 aastal ka Eestis enimmängitud raadiohiti tiitli ning pala “Ma olen Õnnelik, Et Inimesed On Nii Ilusad Ja Head”. Lauluga “Rahu, ainult rahu” oli ansambel esindatud võistlusel Eesti laul 2011 ning peale viimase CD-kogumiku “Planeetidegi vahel kehtib raskus” avaldamist on bändi koosseisus ka lauljatar Merili Varik.
www.puiestee.ee
www.facebook.com/pages/S%C3%B5pruse-Puiestee/217239240878

Live: Евгения Зима Банд ( St. Peterburg)

Peterburi on ilmunud „oma Björk“ kirjutas Komsomolskaja Pravda. Bänd, kelle süda on Peterburi konservatooriumis viiulit õppiv Evgenija Zima, ta on tüdruk keda nimetatakse oma ekstsentrilisuse ja sära tõttu sageli „vene Björkiks“. Vaatamata oma noorusele suutis ta enda ümber koondada tõelised jazz, punk, souli ja … klassikalise muusika virtuoosid ja ta sõnab, et tema muusikud mängivad Fuzzy-Jazz või ei Jazz žanris – need on väljaspool stereotüüpe. Segage kerge lounge, energiline funk, elegantne viiuli ja tsellomäng lisage koloriitset hip-hop biiti ja serveerige koos viilu sooja rhythm and bluesiga või hoopis bugi-vugit, New Orleansi jazzi, Bossanovat, swingi ja argentiina tangot– saate muljetavaldava kokteili, mille nimi on Evgenija Zima Band. See on metsik kontsentraat klassikalisest, jazz ja maailma muusikast, mis ei oma piire! Muusikud väidavad, et peamine asi nende jaoks on tõsta vene muusika uuele tasemele. Bändile meeldib üle kõige mängida hubases klubis siirastele, ilusatele, noortele ja armunud inimestele.
www.youtube.com/watch?v=si0bp17tFZc
www.youtube.com/watch?v=GbbTyaT774A
http://zimaband.ru/

Live: LUKA

Luka on noor, värske ja huvitav naisartist, kes opereerib elektroonilise muusika atmosfäärides sõlmides seda akustilise muusikaga. Nagu Eesti muusikavideote edetabeli Top7 saatejuht Marten Kuningas on tabavalt defineerides öelnud Luka esimese muusikavideo „Laugh back at you“ tutvustavas kõnevoorus „salapärane magamistoa artist“, kus tõesti enamik tema loomingust sünnib nii füüsiliselt, kui küpseb oma väljendusvormides üldiselt. Teda iseloomustab omanäoline sound ja suitsune hääletämber, mis on toonud juba ka esimeste välisplaadifirmade huvi! LUKA produtseerib oma biidid eranditult ise ning kirjutab ka sõnad ning akustilise muusika, mis võlub kogu projekti eriliselt tema enda omaks.
www.facebook.com/LukaMusicEstonia