Sündmuste arhiiv

Dokumentaalika festival

dokumentaalikasügissss

29. oktoobrist 31. oktoobrini toimub GenKlubis dokumentaalfilmide festival, näitamisele tulevad tuntud kirjanike, režissööride ja muusikute portreelood. Igal õhtul kavas kaks filmi, millele eelnevad ka sissejuhatused.

29. oktoober

19.00 Jack Kerouac: “King of the Beats” (1985)
Film ühe biitniku tulemisest ja lahkumisest. Vaatenurk vastuolulise autori ellu ja kogemustele, mis on inspireerinud tema tuntumaid teoseid. Arhiivikaadrid, valitud katked teostest ning intervjuud Kerouaci kaasaegsetega.
Režissöör: John Antonelli
Kestus: 1h 18min
Tutvu lähemalt:http://indieflix.com/film/jack-kerouac-king-of-the-beats-32206/#general-tab"> http://indieflix.com/film/jack-kerouac-king-of-the-beats-32206/#general-tab

21.00 Bukowski: Born Into This (2003)
“Bukowski: Born Into This” on portreefilm vahel tõredast, sageli ropu suuga, alati säravast kirjanikust, kes ühteaegu on nii humaanne, kohutav, lõbus, jahmatav kui sügavalt liigutav. Ebapeen, vägivaldne, kuid mitte ilma teatud kasuliku mõjuta.
Režissöör: John Dullaghan
Kestus: 2h 10min
Tutvu lähemalt: http://www.imdb.com/title/tt0342150/


30. oktoober

19.00 Roman Polanski: Wanted and Desired (2008)
„Roman Polanski: Wanted and Desired“ vaatleb tuntud režissööri Roman Polanski („Rosemary`s Baby“, „Cul de sac“ jpm) skandaalset elu. Film keskendub peamiselt aastasele perioodile, mil Polanskile esitati vägistamissüüdistus ja mille tagajärjel ta pages Ameerikast Euroopasse, et vältida vahistamist. Režissööri traagilist elu tutvustav dokumentaal aitab avada kogu loo tagamaid.
Filmi režissöör: Marina Zenovich
Kestus: 1h 39min
Tutvu lähemalt: http://www.imdb.com/title/tt1157705/

21.00 Stanley Kubrick: A Life in Pictures (2001)
Tuntud filmilavastaja elust ja loomingust rääkiv dokumentaal vaatleb lähemalt pea igat olulist filmi režissööri filmograafias. Käsitletakse näiteks filme “Fear and Desire,” “Killer’s Kiss,” “The Killing,” “Spartacus,” “Lolita,” “2001: A Space Odyssey,” “A Clockwork Orange,” “Barry Lyndon,” “The Shining,” ja “Eyes Wide Shut.” Koostööst Kubrickuga räägivad lisaks mitmed näitlejad, režissöörid ja ajakirjanikud, kes temaga koostööd on teinud.
Filmi režissöör: Jan Harlan
Kestus: 2h 22min
Tutvu lähemalt: http://www.imdb.com/title/tt0278736/


31. oktoober

19.00 Dig! (2004)
„Dig!“ keskendub ansamblite The Brian Jonestown Massacre ja The Dandy Warholsi loomingule, omavahelisele sõprusele ja rivaliteedile ning muusikatööstuse mõjudele loomingus. Suured egod ja rokenroll!
Filmi režissöör: Ondi Timoner
Kestus: 1h 47min
Tutvu lähemalt: http://www.imdb.com/title/tt0388888/

21.00 A Cross the Universe (2008)
Elektroonilise muusika duo Justice`i samanimelise plaadi väljaandmist ja turneed käsitlev film annab hea ülevaate hullusest, mis kaasneb muusikamaailmas staariks olemisega. Filmi võttemeeskond reisib kaasa duo Põhja-Ameerika tuuril ning püüab kokku koguda isiklikud üleelamised ja kogemused, mis kaasnevad pikaaegse teel olemisega.
Režissöörid: Romain Gavras ja Ed Banger
Kestus: 1h 4min
Tutvu lähemalt: http://hypebeast.com/2008/10/justice-a-cross-the-universe-documentary/


Pärast muusikadokumentaale läheb 31.oktoobril (Halloween!) edasi ka järelpidu.

Plaate mängivad dj-d:
Martin Kikas (Östuudio)
Paul Sild (Badass Yuki)
Martin „Daysleeper“ Oja
Tiim Dokumentaalika