Sündmuste arhiiv

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 10. lennu erialaeksamite valikkava Tartus

10lend

 

14. – 16. detsembril on Tartus Genialistide Klubis võimalik näha osa TÜVKA teatrikunsti 10. lennu ehk praeguse teise kursuse sügisessemestri erialaeksamist.

Kolmel päeval etendatakse nelja lavastust, mis põhinevad Friedebert Tuglase novellidel: „Hunt“ (lavastaja Lennart „Tudish“ Peep), „Ühe elu mõistatus“ (lavastaja Birgit „Lembit“ Landberg), „Keiserlik kokk“ (lavastaja Jaanika „Beebi“ Tammaru) ja „Androgüüni päev“ (lavastaja Kaija „M“ Kalvet). Semestri lavastajaülesandeks oli dramatiseerida ning lavastada üks Tuglase novell suuremale massile.

Laupäeval, 15. detsembril on lisaks võimalik näha valikut näitlejaülesandeks olnud stseenidest järgnevatest näidenditest: A. Tšehhov „Kajakas“, Moliére „Scapini kelmused“, S. Beckett „Godot’d oodates“, A. H. Tammsaare „Juudit“. Lavakõne eksamina loetakse A. Tšehhovi novelle.

10. lend on võtnud eesmärgiks luua oma kursuse baasil Tartusse Genialistide Klubisse värske teatritrupp.

10. lennu kodulehekülg:
http://10lend.weebly.com/

Ajakava:

R14.12/ 21.00. Saalis „(Armastus, anarhia ja) Androgüüni päev“
Niisiis: suvine hommik, päikesetõus! Androgüün oli alles ärkamatu-sündimatu, oli olemasolu esiakord. Kes oli ta olnud eile, kus oli olnud eile? Oli selle unustanud. Kellena ärgata täna? Või üldse mitte olla tänasel päeval? On ärkamatul-sündimatul rohkem võimalusi kui iial võimalik…

Koht: kuidas keegi soovib, võib olla ka maakeral.
Aeg: õieti täpselt XV kuni XXV sajandini.
Lavastus: ärgi võetagu midagi tõsiselt.
Lõppmärkus: viimane käib eriti arvustajate kohta.“

Lavastaja: Kaija M Kalvet
Kunstnik: An-Liis Amur
Valguskunstnik: Märt Sell
Mängivad: Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Birgit Landberg, Liina Leinberg, Laura Niils, Jaanika Tammaru, Silver Kaljula, Mihkel Kallaste, Märt Koik, Kristjan Lüüs, Lauri Mäesepp, Lennart Peep, Rauno Polman, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo, Kristo Veinberg.
Täname: Pille Pilvar, Marko Odar, Triin Amur, Kalmer Liimets, Kalju Komissarov, Daodejing, Maailma Kõiksus.
Kestvus 1h 20min

L15.12/ 13.00. Saalis „Keiserlik kokk“
„Keiserlik kokk“ on kummalik kohtumiste koht ja kurva kodu. Köögis käib argine segadus, otsivad külalised keerutavad restoranilaudade ümber, kõige vahelt siiberdavad kelnerid. Tuglase neljal novellil ja viieteistkümnel näitlejal mängitakse magus elukompott.

„See on nagu teater! Ühel pool luuakse ja serveeritakse suupäraseks, teisel pool nauditakse ja seeditakse. Kumb on tähtsam? Oleneb, kummalt pool vaadata.“

Lavastaja: Jaanika Tammaru
Kunstnik: Marko Odar
Valguskunstnik: Märt Sell
Helikujundus: Lennart Peep
Kostüüm: Laura Niils
Mängivad: Kaija M Kalvet, Laura Niils, Birgit Landberg, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald, Silver Kaljula, Lauri Mäesepp, Mihkel Kallaste, Kaarel Targo, Märt Koik, Karl Edgar Tammi, Kristo Veinberg, Sander Rebane, Kristjan Lüüs, Rauno Polman.
Täname: An-Liis Amur, Anna-Rosalie Uudre.
Kestvus 1h

L15.12/ 15.00. Saalis -  stseenid näidenditest, Tšehhovi novellid.

P16.12/ 19.00. Kohvikus „Ühe elu mõistatus“
Ühes absindi- ja kohvihõngulises kohvikus leiab üks mees end ümbritsevatest inimkehadest painatuna mõtisklemas „selle ainsa“ mõtte üle, mõtte – mis ainus on vast kõigest temale. Kigiseb pill pikkadel nootidel, õhuline suitsuloor kõrgumas lagedesse, liikumine, liikumine, suhkur sulandub absinti… Mis on juhus? Saatus? Kui nii, siis ma ei taha teada….
Lavastaja: Birgit Landberg
Kunstnik: Ingrid Õun ja Emand Landberg
Valguskunstnik: Lembit Landberg, Iti Lible, Laura-Maria Mäits
Lavastuskorraldus: Gerda „Päiksekiir“ Sülla
Muusika: Lauri Mäesepp, Artjom Astrov (TÜVKA muusikaosakond), Tõnis Kirsipu (TÜVKA muusikaosakond)
Mängivad: Kaarel Targo, Jaanika Tammaru, Märt Koik, Rauno Polman,Laura Niils, Mihkel Kallaste, Silver Kaljula, Kaija M Kalvet, Liina Leinberg, Karl Edgar Tammi, Raho Aadla (TÜVKA tantsukunsti IV kursus), Age Linkmann (TÜVKA tantsukunsti III kursus)
Kestvus 1h
Näitlejad etenduse lõpus ei kummarda, aga plaksutada võib.

P16.12/ 21.00. Saalis „Hunt“ (paranoiline porror ühes vaatuses)
Lavastus “Hunt” on traagiline lugu Saariku perest ning nende juures elavast saunarahvast. Ajal, mil kõik inimesed maalt linna ära lähevad, jäävad maainimesed oma õuduste ja lootustega üksi.

Ole tervitatud, Maarja, täis armu,
Issand on sinuga;
õnnistatud oled sa naiste seas
ja õnnistatud on sinu ihu vili Jeesus.
Püha Maarja, Jumala ema,
palu meie patuste eest nüüd ja meie surma tunnil.
Aamen.

Lavastaja: Lennart Peep
Kunstnik: Elise Nigul
Valguskunstnik: Raiko Saadjärv
Lavastuskorraldaja: Imbi Türk
Mängivad: Kaija Maarit Kalvet, Kaarel Targo, Birgit Landberg, Karl Edgar Tammi, Liina Leinberg, Laura Niils, Kristjan Lüüs, Mihkel Kallaste
Täname: Kalju Komissarov, Marko Odar, Märt Koik, Kerttu Kruusla, Mall Noormets
Kestvus 1h