Sündmuste arhiiv

MUUSIKA ÖÖ

kalamari_unioon_Muusika_CC

23. veebruar toob Tartusse Muusika ÖÖ. Pidu läbi kahe korruse täis ainult head muusikat. Kolm fantastilist ning eriilmelist bändi koos plaadimuusikaga, mis ei jäta kedagi külmaks.

http://www.facebook.com/events/157044387781285/

LIVE:

Marten Kuningas & Etturid
- Möödunud aasta muusikaauhindade nominent neljas erinevas kategoorias. Superstaarisaate kolmanda hooaja kolmas koht. Koos bändiga tartus teist korda. Esimest korda oktoobri algusest alates.

Zebra Island
- Üldse esimene kontsert sügisest alates. Ühtlasi ka esimene kontsert uue koosseisu ning uute lugudega peatselt ilmuvalt debüütalbumilt.

Faun Racket
- Faun Racket tuleb nagu derecho, nagu teljenihe, nagu endorfiinide melodraama. Ta tuleb kui biit, mis on südamele hea ja bass, mis viskoosne nagu veri. Tegemist Faun Racketi Tartu debüütesinemisega.*

* Tõe huvides olgu öeldud, et möödunud suve esinemine ei lähe arvesse, kuna bändil polnud siis veel nime.

DJ:

Madis Aesma *
Kersten Kõrge *
Madis Ligema *
Kaarel Valter *
Peeter Mikk (asjapulk)
Bändide liikmed (kui jaksu on)

* Tallinna seksikaima tantsupeo Kalamari Uniooni DJd

VJ:

Kristin Pärn*

* Ainult lahedad visuaalid

Uksed kell 22:00
Pilet kõigile 5 Eurot

PS! Kõikide heade inimeste vahel, kes aitavad sõna ürituse kohta levitada ning jagavad üritust oma seinal loosime välja vabu pääsmeid. Jäta endast märk maha ürituse seinal.

_ _ _

Marten Kuningas & Etturid

Aus, ilus, sügav, helisev, kaval, südamlik, üdini musikaalne, täiesti trendideväline, omanäoline, lakooniline, eneseirooniline, universaalselt arusaadav ning peaaegu täiuslik. Need on vaid mõned nopped Marten Kuninga
debüütplaadi “Janu” arvustustest. “See album on minu viimase kolme aasta päevik,” märgib Kuningas 2012. aasta juunis
ilmunud üllitise kohta.

Kuninga laulud on küsimusi ja kahtlusi tulvil sisekaemused, mis otsivad väljapääsu. “Ma ei ole eriti jutukas inimene, ma olen käsn, kes kogub endasse kogemusi. Lugudekirjutamine ja esinemine aitavad mul seda infot maha laadida,” on laulja öelnud. Tema lood kannavad küll väga isiklikke tähendusi, kuid omal viisil tunneb nii mõnigi kuulaja neis lauludes ära enda.

Kuningat toetavad lavalaudadel Etturid, mille ridadesse kuuluvad Martin Laksberg bassil, Madis Zilmer trummidel, Raul Ojamaa kitarril ning Liina Kuill klahvidel. Kuigi võib öelda, et laias laastus on tegemist rock-muusikaga, vürtsitavad nende kontserte improvisatsioonidoosid, mis tuleneb ilmselt asjaolust, et Etturid on suuresti džässi taustaga pillimehed.

http://www.facebook.com/kuningasmarten

http://www.youtube.com/user/kuningasmarten

_ _ _

Zebra Island

Zebra Island on algselt 2011. aasta sügisel multiinstrumentalist Rasmus Lille ning laulja Helina Risti poolt kokku kutsutud dream popi ning shoegaze’i mõjutustega muusikaline kollektiiv, mille koosseisu kuuluvad tänaseks päevaks ka Lauri Raus, Caspar Salo ning Martti Laas.

Pärast intensiivset esinemiste lainet võttis bänd 2012 aasta teises pooles hoogu natukene maha, et keskenduda lisaks oma debüütplaadi salvestamisele ka harjutamisele ning uute idee genereerimisele, et olla 2013. aastal koos märtsi lõpus ilmuva plaadiga valmis vastu astuma uutele, senistest veelgi põnevamatele väljakutsetele.

http://www.zebraislandmusic.ee/

_ _ _

Faun Racket

Faun Racket on produtsentide paari, Andres Lõo ja Talis Paide ühistöö.

Pidevas muusikalises seikluses elava Lõo ja Paide projekti jõujooned põimuvad melodramaatiliste vokaalide ja hoogsa bassimuusika ümber, mis on suures osas valminud Lõo New Yorgi peridoodil ning vahetult selle järel, Tallinnas. Kui Andres Lõo on tuntud ka ansamblite Opium Flirt laulja ning Luarvik Luarviku trummari/asutajaliikmena, siis Talis Paide viimase aja säravaimad bändid on State of Zoe ning Kosmosepealinn.

Faun Racket on linnafauna hääled, bassimuusika ja biit, mis on südamele hea.

http://faunracket.com/