Sündmuste arhiiv

“Sõbrad tuppa, TundraSpunk tuleb” ja Rajoonikomitee

spunk4413-01

Teine korrus:
“Sõbrad tuppa, TundraSpunk tuleb” ja Rajoonikomitee

LIVE´id:

Tundramatiks (SOOME) 

Rokki ja punki ja folki segav Tundramatiks väänleb rahvamuusikat ja rämedat rokki segades Genialistide Klubi psühhedeelsel laval. Soome Gogol Bordelloks kutsutud trio kasutab punk-poeesia kohaleiviimiseks akordionit ja väänlev-elavat lavashow’d. Tundramatiks on lausa välja kuulutanud oma muusika  kirjeldamiseks konkursi, et leida parim kirjeldus. Lisaks kahele täispikale albumile, kolmele singlile on bändist vändatud ka film.

Film http://youtu.be/MBs3E3k3jco

Progress

Kahe noore koolipoisi ideest ühes vanas proovikas Led Zeppelin’i kavereid kokku mängida on välja kasvanud omanäolise kõlapildiga jõulisusest pakatav instrumentaal-vokaal kollektiiv

Omanäolise kõlapildiga jõulisusest pakatav instrumentaal-vokaal kollektiiv. Mõnus fiiling pillide taga; ühine soov tõusta kiiremini, kaugemale ja kõrgemale; emakeelne lüürika; tugev tahe anda panus Eesti helimaailma täidlasemaks muutmisel – kõik see harmoonias annab pisikese ettekujutuse ansamblist.
Tõelist Progressi saate tunda ainult lava ees!

Mattias Kuppart – kitarr
Ragnar Kaasik – vokaal, saksofon
Mattis Kirsipuu – trummid
Kristen Kütner – klahvpillid, kitarr
Johan Nestor – basskitarr ”

Progress Facebookis

https://www.facebook.com/progressest
——

Multiphonic Rodent

Multiphonic Rodent alias Edmund E.J. Hõbe on kodulindistaja, helilooja ja multi-instrumentaalne sooloesineja Tartust, kes avalikkuse ette tuli esimest korda aastal 2008. Tema helikeel on mõjutatud klassikalisest minimalismist, eksperimentaaldžässist ja psühhedeelsest rokist, nimetamaks mõningaid stilistilisi allikaid. Või Steve Reich, Alice Coltrane ja Frank Zappa, nimetamaks konkreetsemaid eeskujusid.

Mitte ainult ei ole Edmund Hõbe helilooja, keda on tunnustanud muuseas Eesti Teatriliit (auhind Von Krahli etenduse “Gilgameš ehk Igaviku Nupp” originaalmuusika eest), vaid ka võimekas improviseerija. Improvisatsioonid ei vürtsita mitte ainult kompositsioone, vaid improviseerimine on ka viis teostada heliloomet reaalajas. Nii et Hõbe jaoks suhestuvad komponeerimine ja improviseerimine natuke nagu muna ja kana – ei tea, kumb eelneb kummale.

Luuperiga esinedes on Multiphonic Rodent alati otsinud uut taset soolokontserdi vallas. Kuigi luuperiga ühemehebände on Eestiski piisavalt, kui palju leidub esinejaid analoogsüntesaatorite, elektriseeritud puhkpillide ning löökriistadega vastukaaluks laialt levinud kitarrile? Lisaks Eestile on MPR esinenud ka Soomes ja Inglismaal.

http://multiphonicrodent.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/watch?v=PFSYuckd8IY
http://www.myspace.com/multiphonicrodent

————————–————————–————————–—–
Esimene korrus:

RAJOONIKOMITEE Soundsystem: dj-d

Rajoonikomitee Jaanil on sünnipäev ja selle puhul kostitab ta kõiki sõpru ja sugulasi helitordiga, mille koostisosadeks  dub, dubstep, reggae, ragga,dancehall, jazz, funk, breaks, jungle, tec.

DJ’d

Jaaq

Muffin

Kalle

————————————————————————————

Pilet:
23.00-00.00 tasuta
00.00-04.00 2€

———————————————————————————-

Sündmus Facebook´is: http://www.facebook.com/events/187357491412377/