Sündmuste arhiiv

Indiroonika #3

Indiroonika3

Suur indie-muusika pidu kahel korrusel

II Korrusel

Live:  NEØV (Fin)

NEØVi ajalugu ulatub 90ndate lõpu Soome väik
elinna Juankoskisse. Kaks venda Anssi ja Samuli Neuvonen hakkasid muusikaga tegelema juba varases nooruses.

Anssi Neuvonen kirjutas enamiku loomingust, millest sai NEØVi debüütplaat “Orange Morning”. NEØVi debüütsinglit “Windvane” ja selle remixi Rootsi bändi Korallreveni poolt pälvis paljude muusikakriitikute ja blogijate heakskiidu.

“Very rarely an album embodies polarizing attributes so exquisitely – delicate yet discordant, intricate yet spatial, and emotionally resonant;

“Orange Morning weaves an empyrean sonic tapestry.” – Prefix Magazine, USA

“One of the most promising indie bands coming out of Finland” – Nuorgam, FI

http://www.facebook.com/neovband

http://www.neov.fi/

——————————————————————————-
Live: Epifolium (Can/Est)

Epifolium mängib ambientset, akustilis-elektroonilist folkmuusikat. Leides suure osa oma materjalist Eesti rahvalauludest, ühendab Epifolium maagilise kõlaga kandled, õrnad kitarrid, helisevad metallofonid ja rahustavad löökpillid ühtseks tervikuks, tekitades niiviisi ainulaadse kõlaga ja sürreaalsed helimaastikud.

Laval mängib multiinstrumentalist Iisak Sulev Andreller kõiki instrumente ise ning kasutab ka luuperit, mille tulemuseks on lummav ja rahustav live performance.

Walesis sündinud ja Kanadas kasvanud, kuid Eesti juurtega iseõppinud muusik Iisak Sulev Andreller tuli Eestisse esimest korda 2008 aasta suvel, et õppida tundma oma perekonaajalugu ning avastada traditsioonilist Eesti muusikat. Selleks külastas ta mitmeid folkfestivale ning osales muuhulgas ka viiepäevases õpitoas, kus õppis mängima Eesti rahvuspilli – kannelt. Just selle traditsioonilise instrumendi õppimisest kasvas välja projekt, millest mõnda aega hiljem saigi Epifolium. Iisak, kes elab nüüd alaliselt Eestis, on Epifoliumi selle esialgsest lihtsast kontseptsioonist arendanud edasi lihvitud ühe-mehe-šõuks. Juba Epifoliumi alguspäevil võitis ta laulu “Neli sõrme” demoversiooniga Klassikaraadio lindistuste konkursil teise koha ning lugu “fovrd” avaldati 2011. aastal Õunaviksi kogumikalbumil Toatuur 2 kõrvuti selliste Eesti artistidega nagu Pastacas, Kago, Mari Pokinen ning Silver Sepp.

2012. aastal andis Epifolium välja oma samanimelise debüütalbumi ning suvel nähti teda esinemas juba mitmel Eesti folkfestivalil. 2013. aasta tõotab tulla isegi põnevam: plaanis onveelgi enam live-kontserte ning uusi festivale. Lisades oma repertuaari järjest uusi instrumente, hiljuti näiteks cajón ning Lõuna-Ameerikast kaasa toodud chirango ja quenacho, areneb Epifoliumi sound järjepidevalt edasi, venitades piire, mille sees me senini rahvamuusikat tundnud oleme.

Kuula lähemalt:

www.epifolium.com

——————————————————-

Live: Telly Addicts

Ansambel Telly Addicts (Tartu) koosseis:
Kristjan Saharov (Ex Laika-Virgin kitarrist/laulja) – vokaal ja kitarr
Ervin Sokk (Paha Polly bass) – basskitarr
Uku Leht (Jetpack Stanley laulja/kitarr) – trummid
Tegutseme Tartus, mängime briti sugemetega alternatiivset rokki.
Eeskujudeks on Claire’s Birthday, Suede, David Bowie, Joy Division, The Smiths, Blur, Radiohead, Descendents

——————————————————

I korrusel

DJ Tiiu Aruoja
DJ Liis Kippar
DJ Villem Varik

ERI : DJ Salo (Suur, pehme ja oranž)

Lisaks võib juhtuda, et suitsuruumis kostuvad vanad head vinüülid ja saab tasuta ka mõne pitsi!

——————
Visuaalid : Mikk Mait
———————-

Pilet 3/5 (peale südaööd)

Meie peamiseks sõbraks on 23-25 mail Tartus toimuv Indiefest – http://www.facebook.com/tartuindiefest

 

Üritus Facebookis:

https://www.facebook.com/events/351031335008991/