Sündmuste arhiiv

Mailaul2013: IIRIS (EST) / Cyann (FRA)

iiris

Cyann

Berliinis elav, kuid Prantsusmaal sündinud Cyann esitab eelkõige tõsise iseloomuga muusikat – habrast, ilusat meloodiat. Esmalt sai Cyann avalikkusele tuntumaks bändiga Cyann & Ben, kuid aastal 2008 otsustas ta soolokarjääri kasuks.

Tema töid, mille keskmes on tavaliselt klaver, võib pidada vägagi õhuliseks. Tema haavatav hääl hõljub üle varjudesse mattunud heliatmosfääride, mis väljendavad sügavat melanhooliatunnet koos individuaalse romantilise elegantsiga.

Vaid kivistunud südamega inimesed võivad jääda liigutamata loos “I’ll Be Waiting” esinevast hõredast nõrkusest või ‘Walls Of Silence’ unistavast, kiirustamata maagilisusest.

Kuula: http://cyann.bandcamp.com/


IIRIS

2010. oli aasta, mis lennutas Iirise rambivalgusesse. Ta sai kõneaineks pärast „Tallinn Music Week“’il toimunud esitlust. “Eriti hea esitus ja suurepärane looming,” ütles Dietmar Schwenger MusikWochest. Peagi järgnesid kutsed festivalidele Popkomm (Saksamaa), Musiikki & Media (Soome), The Great Escape (UK), Positivus (Läti) ja Iceland Airwaves (Island).

2011. aasta alguses sai Iirisest MTV Iggy’s blog’i nädala artist:
“Masendavalt väikesel arvul bändidest on olemas SEE. Tegelikult olen üsna kindel, et ma ei teadnud mis see SEE ongi, enne kui olin kuulanud Eesti lauljat/laulukirjutajat/pianisti Iirist. Sest misiganes SEE on, temal on see kindlasti olemas. Iirises on nii eklektitsism, talent, innovaatilisus kui ka popp helikeel, rääkimata imetlusväärselt kaunist imagost – kõik, mida vaja, et temast saaks megastaar.”

Iiris on sündinud laval olema. Ta äratab imetlust ja lummab publikut, kus iganes ta viibib ja esineb.

Iirist on võrreldud mitmete straaridega nagu näiteks Björk, Kate Bush, Regina Spektor ning isegi Florence & The Machine, kuid ta on alati suutnud jääda originaalseks ja unikaalseks. Tema vokaal kõlab hüpnootiliselt ja haldjalikult, ta võib olla domineeriv ja agressiivne, kuid kui ta võtab koha sisse oma klaveri taga ja annab endast kõik – ei ole võimalik teha muud kui selle Eesti tüdruku talendile ja ilule alla vanduda.

Kuula: http://www.iirismusic.com/


Pilet: 4/6 €

Mailaul 2013 pass 18/12 €. Festivali pass tagab sissepääsu viiele kontserdile Genialistide klubis ja Jaani kirikus.