Sündmuste arhiiv

Ganjapäevad

ganja

Sel ajal kui Tartu linna on vallutanud hansakaupmehed, saab Genialistide klubist mõnus pelgupaik, kus naudinguliselt lõdvestuda, pööraselt tantsida ja eemalduda argisest maailmast.

Ganjapäevad on Tartu tripimuusika festival, mis ammutab inspiratsiooni nii Jamaika kuumadest rütmidest kui ürgsetest šamaanikultuuridest; ülistab sisekulgemist ja häid mõtteid hea muusika saatel. Nagu alati, toimub ka seekord pidu kahel korrusel, ning esimest korda ka Uues Õues, mida Genialistide Klubi juures varem ei olnud.

Selle aasta teemaks on heli ja sõna: peaesinejateks on kaks parima lüürikaga eesti hiphopkollektiivi ning maailmatasemel DJ-duo Soomest.

Esinevad:

Def Räädu, 615, DJ Emil ja DJ Good Blood, Bacalao Fabuloso, DJ-d Don Erikson, Gee, Smaddy, Daysleeper, Uku Loco, Ras Wu, Dubra ja Rajoonikomitee rühmitus.

Hoogu lisavad ragga-dancehall tantsutüdrukud ja kohvikus jookseb dokfilmiprogramm. Visuaale teevad Kashél ja Aleksander Sprohgis.

Hoovil hakkavad hakkavad helid kõlama hiljemalt 20.00, maja elustub tund aega hiljem.
 

*******************************************************************************************************************
 

Def Räädu ei vaja pikki kommentaare. See on kollektiiv, mis on viimase 15 aasta jooksul defineerinud meie vabariigi alternatiivset klubimaastikku.
http://www.lejalgenes.ee/defraadu
http://www.rada7.ee/artist/defraadu
615 tähendab Tartu hiphoppareid, kelle geniaalsusest pakatavates tekstides ühineb sotsiaalne sõnum karmi ja filigraanse lüürikaga.
http://www.615.ee/
https://soundcloud.com/615est
DJ Emil ja DJ Good Blood kuuluvad soome maailmamuusika DJ-de rühmitusse Boom Shakalaka ning veavad samanimelist raadioshow’d, mängides hoogsat tantsumuusikat Aafrikast, Kariibidelt, Ladina-Ameerikast, Ida-Euroopast ja Lõuna-Aasiast. Kollektiivile pannakse süüks Helsinki parimaid pidusid: nad muudavad alatasa rikkamaks Helsingi klubistseeni, mängides plaate sellistes kohtades nagu Afro Sunday, Balkan Fever, Burek Disco, Club Choque, Club Obama, Kuningassoundi, International Disco, Sabor, Vamos! and Tropical Boogie. Boom Shakalaka DJ-d on mänginud festivalidel Soomes, Stockholmis, Viinis, Brüsselis, Londonis, Berliinis jpm paikades.

Linke saab uurida siit:
Facebook-is
Raadios
Baltik Bass vol. 1
Baltik Bass vol. 2
 

Bacalao Fabuloso kuulub lahutamatult Genklubi ja nüüd ka Uue Õue juurde. Nii mõningi kord on märgatud neid salapäraseid tüüpe varajastel hommikundidel, kitarrid käes, kaasakiskuvaid latiinirütme mängimas. Seekord astuvad nad üles Uue Õue laval.
https://www.facebook.com/bacalao.fabuloso
 

Gee on üks Def Räädu taga olevatest produtsentidest, kuid ta on samuti teatud sooloartisti ja DJ’na, kelle stiil koosneb tummistest rütmidest ja sügavast bassist, segatuna kerge abistava jazzi- ning reggaepuutega.
http://www.lejalnyte.com/
http://www.lejalgenes.ee/gee
 

Rajoonikomitee on alternatiivne Tartu rühmitus, kelleta Ganjapäevadel poleks õiget maiku.
http://rajoonikomitee.wordpress.com/
Rajoonikomiteele sekundeerib Tartu bassimuusika tulevikutäht Dubra.
 

Daysleeper, Smaddy ja Uku Loco on viimasel ajal tegutsenud Maailmamustrite DJ-rühmitusena, pannes püsti vabariigi omapäraseimad ja tulisemad tantsupeod.
 

Don Erikson ja Ras Wu on asendamatud tegijad Tartu reggae-stseenis, Jamaika rütmide ja ka kaasakiskuva maailmamuusika suursaadikud.
 

*******************************************************************************************************************
 

Üritust toetab juba teist aastat suurepäraste õllede maaletooja Servaali.
 

Siseruumides maksab festivali pilet 5 eurot, flaieri omanikule 4.