Sündmuste arhiiv

Postlomograafia Klubi: kolmas klubiõhtu

Genialistide Klubis toimub Postlomograafia Klubi kolmas klubiõhtu.

Postlomograafia Klubi on nii virtuaalne kui füüsiline kooskäimiskoht neile, kelle jaoks on fotograafia pigem emotsioonid, katsetamine, juhuslikkus, mängulisus, kui korrektne teravustamine, kadreerimine, kompositsioon ja värvihaldus.

Klubi põhiväljundiks on kaks korda kuus toimuvad loengud nii spetsiaalselt kutsutud lektoritelt kui liikmetelt endilt. Toimuvad ka ühised projektid, näitused ja muud klubiüritused.
Liikmemaks on 10 eurot kuus. Tasumine korraga terve või poolaasta eest annab õiguse liikmekaardile. Aktiivse klubitegevuse edendamise puhul on ette nähtud liikmemaksusoodustus.
Lomograafia tekkis 90-ndate alguses alternatiiviks konventsionaalsele (hobi)fotograafiale, kus on tähtis kallis fototehnika, täpsed otsused, kindlad reeglid, eksimatus, ideaalsus. Lomograafid julgustavad piire ületama, eksperimenteerima ja reegleid rikkuma (vt. lisaks http://blog.photopoint.ee/lomograafia-ebakonventsionaalne-fotofilosoofia/).

Postlomograafia on kõik see, aga ka vabameelsem samm sellest edasi, sest lomograafia sisemaailmas on aja aasta jooksul tekkinud omakorda reeglid, millest üle ei astuta.

Postlomograafia puhul näiteks ei piirduta vaid analoogfotograafiaga, vaid võetakse kampa ka digi, ei tehta suurt numbrit fotoka margist või firmast, ei kardeta kontseptsiooni piltide taga, suurem rõhk on iseehitamisel, ideel ja katsetamisel kui ostmisel.

Liikmeks astumiseks kirjuta postlomograafia@gmail.com.
https://www.facebook.com/postlomograafia