Sündmuste arhiiv

Ungari Kino: teisipäev

ungarikino

18.00“Klaasitiiger II”/ “Üvegtigris” (2006), režii: Péter Rudolf

Filmis „Klaastiiger 2“ ähvardab Klaastiigrit ja Lali sõpruskonda uus oht.
Nimelt on üks ehitusettevõte otsustanud, et ehitab järvekaldale elamurajooni ja tahab Lalit sealt välja osta.
Ettevõtjale ei ole muidugi mitte oluline raha, vaid see, et takistus tee pealt kaoks.
Lali aga tahab täpselt seda sama, ainult et tema jaoks on tema ellu tunginud takistuseks ärimees, kelle ta tahaks kaotada oma lähemast ja kaugemast tulevikust.

 

20:00“Seiklejad”/ “Kalandorok”, režii: Béla Paloczay

Géza Elekes on trompetimängija, kes oma eraelus ei musitseeri eriti hästi: ta neljas abielu on just ebaõnnestunud. Ühel päeval helistab talle isa, kellega ta pole juba aastakümneid rääkinud. Kõne tulemusena asub ta oma segastel asjaoludel ringi reisiva pojaga teele, et oma piiri taga elavaid vanemaid külastada. Transilvaaniasse jõudes võtab isa teda vastu teadaandega: kuna tal on küllalt abikaasa armukadedusstseenidest, kolib ta Géza juurde.
Géza on alguses mõtte vastu, kuid lõpuks asuvad kolm meest Budapesti poole teele. Tee peal puutuvad nad kokku arvukate katsumustega: õnnekütte ootab ees autoavarii, jälitamine, naised, laibad ja rohelus.

 

22:00BUSHO festivali valik (lühifilmid)

Noorte filmitegijate kohtumisel 2004. a. sügisel sündinud festival oli algselt mõeldud täitma lühifilmide kategoorias haigutavat tühimikku, kuid ajapikku selgus, et õigupoolest oli tegemist hoopis enamaga. Juba 3. festival 2007. aastal tõi rekordkiirusel tõelise läbimurde rahvusvahelisel rindel – esindatud oli kogunisti 45 maad.
Nimi BuSho tuleb sõnamängust (Budapest Short – Budapesti lühike), mis omakorda viitab ühele Lõuna-Ungari rahvakombele – talvepeletamise peole Búsójárás-ile.
Aastate jooksul oleme pidanud oma peamiseks ülesandeks Kesk-Ida-Euroopa audiovisuaalse sektori kultuurilise identiteedi koondamist ja arendamist, samuti üleilmset tutvustamist, mis aitaks kaasa filmitegijatel turule pääseda. Noored loojad tahaksid kindlustada endale enesenäitamise ja eneseteostamise võimalusi, et seeläbi jõuda ühiselt sündivate uute euroopalike väärtuste loomiseni.
Seekordsetel Ungari filmipäevadel näeme valikut kõige värskematest Ungari lühifilimidest.

 

Üritus FB’s: https://www.facebook.com/events/188898337961122/permalink/190085364509086/

 

Üksikpileti hind on 1.5€, terve päeva pilet 4€.