Sündmuste arhiiv

Maria Evestuse “Kunstinäitus”

prääks

Näitusel osalevad 11 tööd, mis kõik on valminud viimase aasta sees, tehnikaks valdavalt kollaaž. Tegemist on Evestuse esimese isikunäitusega.

Näitus on avatud novembri lõpuni.

 

Kunstikriitik Kadri Asmer: “Maria Evestuse looming püüab tähelepanu niivõrd isikupärase tehnika ja lähenemisega, et praktiliselt võimatu on tõmmata paralleele ühe või teise autoriga. Samuti võib garanteerida, et näitusesaali astudes tunneb publik tema tööd ära hetkega. Evestuse teoste süžee aluseks on värvikad karakterid, segunenud on fantaasia ja reaalsus. Kunstnik kasutab kollaaži, mis lakkide mõjul omandab kumavad ja soojad toonid.
Sellise tehnikaga võtavad kujutatud kummalised tegelased pühakulaadse positsiooni, mida tuleks eelkõige tõlgendada koos teatava annuse absurdsusega.”

(Tartu Noore Kunsti oksjoni kataloog, sügis 2013)

 

Maria: “Loomingus on minu lemmikteemaks kontrastid ja nendevahelise tasakaalu leidmine. Kohtuvad lapsikus ja küünilisus, ornamentaalsus ja mõtisklus,
magus ja mõru, kitš ja kunst.
Töid loon mänguliselt ja intuitiivselt, tihti hakkavad töös leiduvad võimalikud lood minu jaoks täielikult lahti rulluma alles kuid peale viimase lakikihi kuivamist.”

 

Maria Evestuse kunst FB’s: https://www.facebook.com/mevestusart