Sündmuste arhiiv

Dokumentaalika sügisfestival “Protest”: esmaspäev

dokk

Protest ei pea tähendama vaid lippudega tänavatel vehkimist ja riigipööramist. Protest võib tähendada ka žesti – tahet ja otsust elada teistmoodi, astuda kõrvale ja vastu kehtivatele normidele, ootustele ja eeldustele.

11-13. novembril näitab Dokumentaalika kolme päeva jooksul Genialistide klubis filme protestivormidest eri valdkondades keskkonnast ja toitumisest muusika ja korruptsioonini.

 

19:00 – “Radioactivists: Protest in Japan Since Fukushima” (Radioaktivistid: Protest Jaapanis pärast Fukushimat)

Julia Leser, Clarissa Seidel, Jaapan/Saksamaa, 2011

Fukushima katastroofist oleme kuulnud me kõik. Aga protestivatest jaapanlastest? Ei kõla ju usutavalt! Rein Raud on kirjutanud ilmekalt sellest, kuidas ranges sotsiaalses hierarhias elama harjunud jaapanlaste maailmatunnetus ja viisakusnormid lääne omadest erinevad. Kui keegi tänaval libastub ja kukub, eeldatakse temalt vabandust möödujate ees. Aga kuidas jääda vaguraks ja viisakaks olukorras, kus sinu riik võib järgmise katastroofi järel kaardilt kaduda? “Radioaktivistid” räägib sellest, kuidas sotsiaalne protest viimasel kahel aastal Jaapanis pead tõstnud on ja milliseid muutusi Fukushimale järgnev sealses ühiskonnas kaasa on toonud.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2034088/
Treiler: http://www.youtube.com/watch?v=hMlxIJivMlk

 

21:00 – “Presumed Guilty” (Presunto Culpable/ Presumed Guilty/ Eeldatavalt süüdi)

Roberto Hernandez, Geoffrey Smith, Mehhiko, 2008

Enne vastupidise tõestamist on kuriteos kahtlustatav inimene süütu, eks? Mitte Mehhikos, kus noormees Antonio ühel päeval arreteeritakse, minimaalsete tõendite juures trellide taha pistetakse ning nui neljaks süüdi mõista tahetakse. Kahel noorel advokaadil pole kallutatud süsteemi vastu võitlemiseks muud moodust, kui toimuv üles filmida ja seda nii laiema avalikkuse ees kui kohtuasja raames dokumendina kasutada. Kas see on hüüdja hääleks kõrbes? Kas üksikisikul on süsteemi vastu üldse mingit võimalust? Ja kas peategelane on süüdi või mitte? Mehhikos purustas šokeeriv sissevaade sealsesse kohtusüsteemi kõik dokumentaalfilmide kassarekordid.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1320254
Treiler: http://www.youtube.com/watch?v=tvxXCv6FhtI

 

Üritus FB’s: https://www.facebook.com/events/226689854157080/