Sündmuste arhiiv

Dokumentaalika sügisfestival “Protest”: teisipäev

dokk

Protest ei pea tähendama vaid lippudega tänavatel vehkimist ja riigipööramist. Protest võib tähendada ka žesti – tahet ja otsust elada teistmoodi, astuda kõrvale ja vastu kehtivatele normidele, ootustele ja eeldustele.

11-13. novembril näitab Dokumentaalika kolme päeva jooksul Genialistide klubis filme protestivormidest eri valdkondades keskkonnast ja toitumisest muusika ja korruptsioonini.

 

19:00 – “The Filth and the Fury” (Roppus ja raev)

Julian Temple, Inglismaa, 2000

Irvitav Johnny Rotten ja palja ülakehaga hullunud pilgul bassi ragistav Sid Vicious on ilmselt muusikaajaloo äratuntavamate ikoonide seas. Skandaalne Sex Pistols oli koos vaid 26 kuud, kuid vihastas selle ajaga välja kogu briti kesk- ja kõrgklassi, kuningliku perekonna ja õigupoolest pea kõik teised, kes vähegi teele jäid. Lavakeelud, vastuolud, häving ja vägivald saatsid ansamblit varjuna – mitte ainult ei saadud pahade poiste epitoomiks ega löödud ootamatusega üle kõiki varasemaid rock-staare, vaid viidi massidesse punkmuusika ning mindi ajalukku ühe kõigi aegade mõjukaima kollektiivina. “Roppus ja raev” annab elava ja hirmutavalt vahetu pildi seksipüstolite fenomeni sotsiaalsest kontekstist, tähelennust ja paratamatust kollapsist.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0236216
Treiler: http://www.youtube.com/watch?v=g4Z0LCOkNOY

 

21:00 – “Global Metal” (Ülemaailme metal)

Sam Dunn, Scot McFadyen, Kanada, 2008

Heavy metal on see nišimuusika, mis suunab saatanat kummardama ja enesetapule mõtlema ning mille eest vanemad oma lapsi kaitsma peavad, jah? Tuleb välja, et mitte ainult pole tegu läänes aastakümneid vastu pidanud ja üha suurematesse massidesse murdnud žanriga, vaid lausa globaalse nähtusega. Mida tähendab selline raskemuusika juudi, palestiinlase või jaapanlase jaoks? Kaks antorpoloogist lavastajat käivad maailmale tiiru peale, et uurida, kuidas poleemilisest stiilist on saanud kõnekas eneseväljendusvõimalus riikides, kus domineerivad tsensuur, konfliktid ja korruptsioon .

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1249171
Treiler: http://www.youtube.com/watch?v=0C8Ybq__3Rg

Üritus FB’s: https://www.facebook.com/events/226689854157080/