Sündmuste arhiiv

Uus muusika maal ja linnas 2013

JPG Uus muusika linnas A3-page-001

Marten Kuningas ja Lauri Teder toovad uue muusika Genklubisse!

Reedel avab talvise hooaja muusikaagentuur Levimuusika.ee. Järgneva kahe kuu jooksul toimuva kontsertide sarja “Uus muusika maal ja linnas 2013″ raames astuvad lavale lähinädalatel uue video ilmutav Marten Kuningas ja laiemalt avastamata, kuid andekas Tartu indiefolk trubaduur Lauri Teder.

Selle aasta jaanuarist tegutsev muusikaagentuur Levimuusika.ee on sihiks võtnud märgatavalt oma šnitti omavate muusikaartistide tutvustamise üle Eesti. Seni on Eestimaa eri paigus toimunud kontsertide raames koostööd tehtud Mari Kalkuni, Orelipoisi, Johansonide ja Epifoliumi, Serbia kitarritrio Balkan Stringsi, Sami Kukka ja paljude teistega. Genklubi lavalaudadele astuvad lisaks uuenenud bändikoosseisuga Marten Kuningale ja melanhoolse tunnetusega autorifolki esitavale Lauri Tederile veel DJ`d Taavi-Peeter Liiv, Oliver Kivimäe ja Total Horror.

 

Südaööl Gen-Klubis esinev Marten Kuningas on viimasel ajal kirjutanud muusikat 7. detsembril esilinastuvale Rakvere Teatri lasteetendusele „Hobune, kes kaotas ära oma prillid“ ning nokitsenud oma uue singli „Valjult ja valesti“ video kallal.
Oleks vinge, kui uus video saaks valmis juba ürituseks. Kuna olen suur loodusfilmide fänn, siis on video kokku pandud BBC loodusdokkide klippidest. Oluliseks abiliseks on mulle video monteerimisel olnud Valter Nõmm ansamblist Shelton San“ kõneles Marten Kuningas.

 

Kuula Marteni muusikat:
https://soundcloud.com/martenkuningas
https://myspace.com/martenkuningas
http://martenkuningas.bandcamp.com/

Loe Marteni kohta lisaks:
http://et.wikipedia.org/wiki/Marten_Kuningas
http://www.elu24.ee/1822852/marten-kuninga-uus-lugu-meenutab-talle-eludraamade-kaduvust
http://www.ohtuleht.ee/507279
*http://www.postimees.ee/884252/toe-ja-armastuse-janu-marten-kuninga-esimesel-sooloplaadil

 

Põnevaks uueks tulijaks üritusel on singer-songwriter tüüpi muusikat esitav Lauri Teder. 2010. aasta sügisel inglise indie-folkarite jälgedes lugusid kirjutama hakanud Lauri on nüüdseks muusikaliselt jõudnud omaenda hubasesse paika. Seni on Lauri esinenud peamiselt vaid Tartu lokaalides, kuid rännud on teda laulma viinud ka Berliini parkidesse ja ühte Montreali kõrtsi. Lauri Tederi puhul on tegu artistiga, kellest on lähitulevikus ilmselt nii mõndagi kuulda…

 

Kuula Lauri muusikat:
https://soundcloud.com/lauri-teder

Loe Lauri värskest luulekogust:
http://www.muurileht.ee/jarjehoidja-lauri-teder-mullikile/

 

Üritus algab kell 22:00, pilet maksab täiskasvanutele 6, õpilastele, üliõpilastele ja flaieri ettenäitamisel 5 eurot.

https://www.facebook.com/events/258524524299186/?ref=22
https://www.facebook.com/Levimuusika
http://www.levimuusika.ee/

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.