Sündmuste arhiiv

Raadio Ööülikool: Kaupo Vipp

unnamed

Raadio Ööülikoolil on ülim heameel sõidutada kaugelt Sõrve poolsaarelt Tartusse Kaupo Vipp.

Raamatu “Globaalpohmelus. Naftatipuvaade tööstusühiskonnale” autor teeb (ilmselt ikka vahepealse sirutuspausiga) pikema istumise ja räägib järgemööda kahel teemal:

 

1. osa: “Inimõnnest ja termodünaamikast”

Viimase 200 aasta kiire progressi aluseks on olnud 400 aastat reaalteaduste arengut. Sellele vaatamata valitseb tänases maailmas pea skisofreeniline vastuolu, sest ühiskondlikke arenguid suunavas majanduses ja poliitikas reaalteadustega ei arvestata. Bioloogiast ja füüsikast lähtuvas majanduskäsitluses näevad inimheaolu alused välja radikaalselt teisiti kui meie stereotüüpses maailmapildis.

 

2. osa: “Tsivilisatsiooni kasvu piiridel”

Biofüüsikaline majandusparadigma väidab, et meie pettekujutelmad ja hedonismikalduvus on meie tööstustsivilisatsioonile surmalõksuks saamas. Inimliigi vahepealne heaolupillerkaar on juba asendunud globaalse heaolupohmelusega. Emake Loodus asub meid jätkusuutlikuse rüppe tagasi kandma, kuid teeb seda temale omasel, julma ja hoolimatuna näival moel. Neil, kes tahavad seda ülekandmist üle elada, tuleks hulk tüüpilisi arusaamasid ümber mõtestada.

Tulge kuulama, tulge küsima!

 

Üritus FB’s: https://www.facebook.com/events/549218705148964/

http://www.ylikool.ee/
https://www.facebook.com/groups/56122990641/