Sündmuste arhiiv

LIVE: Argo Vals ja Taavi Tulev

laupäev

LIVE: Argo Vals ja Taavi Tulev

Argo Vals on kitarrist ja helilooja, pärit Põlva maakonnast Ahjalt. Muusikat meeldib talle kõige enam salvestada kodustes tingimustes. Esimesed sellelaadsed katsetused tegi aastal 2006. Esimese live-elektroonika soolokontserdi andis Argo aastal 2008. Ta tegutseb ansamblites Viljandi Guitar Trio, Talamak, Von Kuusk ja Argo Vals Band.

Argo loomingut on ilmunud kolmel täispikal heliplaadil: Animal Drama [2010], Viljandi Guitar Trio [2011], Argo Vals – Tsihcier [2012] ning kogumikplaatidel Eesti Pops 2 [2011], Schampler – A Schilling Festival Compilation 2012 [2012], Pia Fraus – Silmi Island [2013].

Argo Valsi debüütalbum “Tsihcier” ilmus detsembris 2012 ning selle andis välja plaadifirma Eesti Pops. Album on müügil Laseringis, Apollo raamatupoes, Rahva Raamatus, plaadipoes Biit ja Genialistide klubis.

https://www.facebook.com/argovalsmusic
https://soundcloud.com/argovals

 

Taavi Tulevi peas sünnib enamasti elektrooniline muusika, mis tuleb kuskilt kaugelt sügavusest, omast ajast ja omast kohast. Tihtilugu täielik müsteerium, kohati ilmselge hüpnotiseerimisvahend.

Ta on heliliselt kujundanud mitu näitust ja paar õpilasfilmi, teinud muusikat reklaamidele, avaldanud neli eripalgelist sooloalbumit. Tema muusikat leidub nii Eestis, kui ka välismaal avaldatud kogumikel.

Lisaks muusikale tegeleb Taavi ka loodushelide salvestamisega.

Wochtzchée nime taha peitub Taavi Tulevi müstilisem ja tumedam eksperimentaalne elektrooniline looming. Wochtzchée nimeall on avaldunud kaks albumit Diktüoneemakilt (Ulmeplaadid, 2006) ning T400 (taavitulev.bandcamp.com). Inspireeritud šamanistlikest kogemustest ning sügavast pimedusest.

Üsna hästi kirjeldab muusikat (viimast albumit) Trash Can Dance blogi:

https://www.facebook.com/TaaviTulev
http://taavitulev.com/
http://taavitulev.bandcamp.com/

 

Visuaalid: Spectromatic Visuals