Sündmuste arhiiv

Aapo Ilves “Aga ükskord” plaadiesitluskontsert

aapo ilves

Aapo Ilves  “Aga ükskord”

Aja, mil iga tavaline kultuuritegelane kohendas oma CV’d kandideerimaks Sirbi peatoimetajaks, veetis Aapo stuudios, et jäädvustada tulevate põlvede tarvis Võhandu jõe delta blues’i. Kuulsa kirjaniku muusikaline ja sõnaline eneseväljendus kaheteistkümnes palas on tänaseks CD kujul valmis ning kaupluselettidelegi jõudnud. Puhta autoriloomingu sekka sattusid ka üks Ruitlase tekst ning üks Epliku viisijupp, ometi võib seda julgelt nimetada Aapo Ilvese esimeseks päris oma helikandjaks.
Ilvesbändi koosseisus musitseerivad plaadil Aapo Ilves (laul, kitarr), Alar Kriisa (suupillid), Ivar Moro (elektrikitarrid), Margus Tammemägi (löökpillid) ja Jaan Pehk (taustalaul). Nuppe keeras, salvestas ja mainstream’ikuradit peletas Winny Puhh’i helilooja Silver Lepaste, kokku mängis Lauri Liivak. Plaadi kujundas Asko Künnap.

„Aga ükskord pidi see juhtuma! Eesti raadiojaamad, telekanalid, laulupeod ja ooperilavad, Eurovisioonidest rääkimata, ei saa ilvesloominguta juba ammu hakkama, ometigi on palju ka selliseid laule, mis kõlavad õigesti ainult autori esituses. Nüüd on see aeg CD kujul käes!“ ei hoia Aapo ennast tagasi.

Võiks ju suureliselt väita, et “Aga ükskord” pakub vastuseid paljudele Eesti ühiskonna ees seisvatele põletavatele küsimustele, sest seda ta tõepoolest teeb. Aga te ärge tehke sellest väljagi. Nautige pärismuusikat! Selline blues’iplaat ilmub meiecundis vaid kord sajandis, seega tuleb järgmist nüüd 87 aastat oodata. Enne tuleb Kalev koju ning mets ja maa saavad meitele.

Tartus soojendab seda kõike Jüri Kaldmaa.

Kogu ilu avalik ettekandmine toimub jõuluootusele vaatamata ning Tartu Bluusiklubi ässitamisel:
17 detsembril Tallinnas, Von Krahli baaris
18 detsembril Tartus, Genialistide klubis
Muusikud lähevad lavale kell 21:00

Sündmus Facebookishttps://www.facebook.com/events/1435454643350088/