Sündmuste arhiiv

Molly Nilsson/ Lotte & Robert Jürjendal

862455_712963968731405_1847893203_n

Molly Nilsson (SWE) on üks viimase aja tähelepanuväärsemaid naisartiste Rootsist. Õigemini Rootsi päritolu, kuid hetkel Berliinis elutsev nostalgilise süntesaatoripopi trubaduur, maagiliste meloodiate majesteet ja personaalselt lähenevate poeesiate kuninganna. Molly poolt viljeletava muusika märksõnadeks on lihtsus ning isetegemise rõõm ja kurbus. Tema poolt esitatava “ühe-naise-show” on heliline rännak läbi elu, surma ja armastuse, hetkeline peatumine Eikellegimaal ning reaalsuse ja unenägude ühtaegne seisund.

Molly on ka karismaatilise laulja John Mausi koostööpartneriks, üheskoos on lindistatud pala “Hey Moon”, mida kuuleb Mausi 2011. aasta albumil “We Must Become The Pitiless Censors Of Ourselves” ja mille kohta kirjutab muusikaportaal “Consequence of Sound” järgmist: “One of the highlights of the record involves a change of pace, “Hey Moon” is a beautiful kind of lullaby, where Molly Nilsson (who originally wrote the song) duets with Maus, mapping out the mystery of the night sky, and our mesmerizing consequence in this world”

Vaatamata teatud lo-fi hoiakutele on Molly Nilssoni populaarsus viimastel aastatel indie-muusika ringkondades järjepanu kasvanud ja seda näitab ka järjest tihenev tuurigraafik üle Euroopa ja USA.

http://www.darkskiesassociation.org/
https://www.facebook.com/mollynilssonpage

 

Mõlemal kontserdil teevad kaasa Lotte ja Robert Jürjendal, isa ja tütar. Kui Lotte on eelkõige tuntud nooremale muusikasõbrale electroclashi orkestrist Stella ja futupop duost Sequoia 7, siis Robertit teatakse kui heliloojat, kitarrivirtuoosi ning muusikaõpetajat ning ansambli Weekend Guitar Trio juhtfiguuri. Roberti ja Lotte ühislooming tõotab tulla eksperimentaalne segu folkromantikast ja psühhedeelilisest jazzist.

https://soundcloud.com/robert-jyrjendal

 

Piletid: ukselt 10€ / Piletilevist 8
http://www.piletilevi.ee/fin/liput/?concert=137373