Sündmuste arhiiv

Tantsuetendus “IDÜLL”

idyll

Vaatamata kahtlustele.
Vaatamata süüdistustele.
Vaatamata ohtudele.

Tantsuetendus „Idüll“
Koreograaf-lavastaja: Annika Viibus
Tantsijad: Marit Oja, Siret Oja, Merilin Martinson, Laura Pampa, Lisette Kandima, Karoline Suhhov, Annika Viibus
Muusika: Odd Hugo
Kostüümikunstnik: Kirke Talu
Grimmikunstnik: Lembe Lemmiksoo
Valguskunstnik: Reelika Palk

Kestus: ~ 30-40 min

„Idüll“ esietendus 1.augustil 2013 aastal Pärnu Raekoja saalis.
(Work in progress esitlus toimus 21.06.2013)
Tantsuetendus „Idüll“ on inspireeritud Paulo Coelho „Manuscript found in Accra“ esseedest, Odd Hugo (EST) muusikast ja Pärnu parkidest.

Sündmus FBs
https://www.facebook.com/events/248318815342213/

Koreograaf Annika Viibus on peale Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpetamist (2009) tegelenud peamiselt noorte ja noorte tantsulavastustega ning olnud kaaskoreograaf viimase nelja aasta jooksul. Käesoleva aasta jaanuaris tuli Von Krahli Teatri Külgkorvis välja etendus „OmaOma“ , mis sündis koostöös Mari Pokineni ja Luise Sommeriga ning see oligi oluliseks tõukeks ja inspiratsiooniks, et taas näha end üksiklavastajana. „Idüll“ on üle nelja aasta Annika ainus etendus, mis põhineb ainult tema loomingul. Etenduse koreograafia on Annika Viibusele väga iseloomulik väljakujunenud ja jätkuvalt arenev tantsuline käekiri.
Siin väljalõige ühest koreograafiat iseloomustavast tagasisidemest: (Liina Arumets) /…üldiselt ma tunnen sinu liikumist väga väga hästi. kui mulle 10 tantsu näidata, siis tõenäoliselt tunnen ma sealt sinu tantsu probleemideta ära. Selles suhtes ma ootasin midagi sinulikku. Aga algus oli meeldivalt üllatav – sinu muidu tuttaval koreograafial oli nagu veel midagi juures. Mingisugune pehmus ja vähem nugelisust kui sinu liikumises tavaliselt on, samas ka sinu soolo oli selline ilu-ilu – meeldiv, samas ootamatu ja suur, ei nikerdanudki sa seal nurgas nagu oleks oodanud. Mingil hetkel ikka tuli muidugi see Ahaa-on-ikka-Annika liikumine ka, mis ei tähendaks et see halb oleks. Pigem just kui äratundmise rõõm…/

Tantsijateks on Gabriele moe- ja tantsukooli endised ja praegused tantsijad, kellel on kõige pikem kokkupuude olnud Annikaga, olles 2-6 aastat tema õpilased ja teinud temaga ka teistes noorte tantsuetendustes koostööd. Seetõttu oli võimalik valida selleks etenduseks füüsiliselt ja emotsionaalselt kõige sobivamad tantsijad.

Kostüümikunstnikuks on Kirke Talu, 17-aastane noor ja edukas moelooja Pärnust. Rohkem tema loomingust: http://cicucoco.blogspot.com/

Valguskunstnik on Reelika Palk, TÜ VKA neljanda kursuse valguskujunduse üliõpilane. Tegemist on noore ja leidliku visuaalkunstnikuga, keda paeluvad uued ja huvitavad leiud valguskujunduses. Reelika eelistab tavaprožektoritele kõike muud, meie etenduses näiteks grafoprojektoreid.
http://reelikavalgus.blogspot.com/

Grimmikunstnik on Lembe Lemmiksoo, kes on jumestamisega tegelenud 1992 aastast ning töötab ka juuksurina. Viimase aasta jooksul on ta leidnud enda jaoks teatrigrimmi ning saanud oma oskusi praktiseerida näiteks PromFesti raames „Tsaari mõrsja“ etenduse grimmikunstnikuna. Ka on ta 2013 aastal koostööd teinud TÜ VKA tantsukunsti üliõpilase Karoline Suhhoviga, olles tema minietenduse grimmikunstnik. (Lembe Lemmiksoo on ka käesoleva projekti juht)

Etenduse muusika on Odd Hugo looming. Odd Hugo alustas 2012 augustis ja teda on saatnud imetabane edu, juunis 2013 andsid nad välja oma esikplaadi.
Rohkem: https://www.facebook.com/oddhugoband

Mõned fotod etenduse loomisprotsessist ja etendusest:
https://www.facebook.com/annika.viibus/media_set?set=a.669604973067113.1073741827.100000528505848&type=3