Sündmuste arhiiv

Bistro Beyond

bistro_beyond_1

T h e B I S T R O B E Y O N D

Kusagil kaugel mahajäetud ilmaserval asub magusvalusalt nostalgiline Bistro Beyond, mis pakub viimast lootust pisaratega täidetud tassist, tekitades lõputut iha enama järele . . .

Selles salapärases ja meelelahutuslikus lavaloos rändame kaugesse tulevikku, mis karjub hääletult mineviku ilu ja lummuse järele. Piirid inimeste ja loomade vahel on eksitavalt hägustunud ning kuulaja kõrvu ulatuvad melanhoolsed meloodiad kaugusest kostuvatel keelpillidelt ja häälestamata  raadiolainetelt. Veidrad olendid kraabivad kokku kõike eluks vajalikku, vürtsitades seda heidikute huumoriga – et saatus vahetada eine vastu – selles unustatud viimases Bistroos. Ja seda ei tea kunagi keegi ette, keda täna süüakse ja kes Bistro Beyond on sõnadeta groteskne muinaslugu, mis on loodud rahvusvahelise teatritrupi KREPSKO poolt.

Esietendus sündis koostöös Piip ja Tuut Mängumajaga veebruaris 2012.
Lavastus sai rohke vastukaja osaliseks DRAAMA festivalil Tartus 2013.

„Bistro Beyond saavutab teatri ideaali – muusika, lavakujundus, näitlejate liikumine ja idee loovad koos tervikliku maagilise maailma, mida vaatad, suu ammuli, kartes aeg-ajalt isegi hingata ning lummusest ärgata“ – Heili Sibrits, Postimees, sept 2013

 

Lavastaja – Linnea Happonen (FIN),

Näitlejad – Mari Mägi (EST), Toomas Tross (EST), Katrine Weigelt (DK), Pau Zabaleta i

Helilooja – Mayim Alpert (USA),

Kujundus – Kristel Maamägi (EST

Valguskujundus – Tobias Stål (SWE), Kauri Klemelä (FIN)

Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja Põhjamaade Kultuuripunkt

 

Krepsko theatre group:
Bistro Beyond blogspot:
Bistro Beyond promo YouTube’s:
Bistro Beyond projekt Hooandjas:
4. & 5.03.14 piletid Piletilevist ja kohapealt 15€/10€