Sündmuste arhiiv

LUUPERIFESTIVAL 2014

luuperifest_jpg

LUUPERIFESTIVAL on uus ning käesoleval aastal esimest korda Tartu linnas aset leidev eksperimentaalsemale helipildile keskendunud muusikasündmus.

15.märtsi õhtul saab Genialistide klubi laval näha ja kuulda järgnevaid välis ja kodumaise taustaga muusikuid, kes tunnevad piiritut kiindumust luuperite kui instrumentide vastu ning loovad seeläbi vahetult ning tihtilugu reaalajas uudsena kõlavaid helimaastike.

LAU NAU / FIN
PASTACAS / EST / FIN
EPIFOLIUM / EST
KAIDO KIRIKMÄE / EST

+ dj-d

Pääse kontserdile 7 eur / hiljem 3 eur

Esimese Luuperifestivali peaesinejaks on Soomest pärit – hinnatud eksperimentaal / folkmuusik Laura Naukkarinen, kes esinedes peitub LAU NAU nimetuse taha.

LAU NAU debüütalbumit “Kuuatarha” on kiidetud sellistes muusikaväljaannetes nagu Pitchfork ja Dusted ning ajakiri The Wire reastas “Kuuatarha” TOP 50 parima albumi hulka 2005 aastal ning samuti mainiti LAU NAU Philadelphia esinemine ära artiklis “60 kontserti, mis raputasid maailma”

LAU NAU on kontserte andnud järgmistes olulistes paikades:

Tokyo’s Super Deluxe, NYC’s Knitting Factory, Bush Hall in London, the Palais de Tokyo in Paris, Shanghai World Expo and the AvantoFestival in Helsinki.

Uuri lähemalt siit:

www.launau.com
YT: http://www.youtube.com/watch?v=XZ1zgtuv6LA

PASTACAS

“Nime Pastacas all teeb alates 1998.a. muusikat Ramo Teder, Viljandis sündinud kunstnik, kes täna elab Soomes, väikeses Teijo asulas.

Pastacale ainuomane muusika sünnib, kui kohtuvad flööt, akustilised instrumendid, elektroonika ja isikupärane laulmislaad.

Tema tänast loomingut võiks kirjeldada kui eksperimentaalset folk-poppi.

Samas ei meenuta kontsertidel kõlav muusika plaatidel kuuldavaid elektroonilisi helisid, plaadi- ja laiv-Pastacat ühindab vaid muusikast kanduv meeleolu – seikluslik, mänglev, kohati lapselik-eufooriline, kuid alati hea meloodiatunnetusega ja haarav. Mees ise on öelnud oma esinemiste kohta “räpane lo-fi” või “nohikute punk-elektroonika”.

Tema plaadi “Tsaca Tsap” kohta kirjutas uue muusika ajakiri The Wire: „Ramo Tederi plaat on tähelepanu-väärselt võluv ja leidlik!“.

Pastacas on kirjutanud muusikat ka filmidele ja teatrile nii Eestis kui Soomes. Kontsertreisid on viinud teda lisaks Euroopale ka mitmel korral Jaapanisse.

2010.a. valmis Pastacast dokumentaalfilm sarjast „Eesti Lood“ (rezh. Rein Kotov).

PASTACAS ETV “Terevisioonis”
http://www.youtube.com/watch?v=cGfuvJHvqLY

PASTACAS ” Eesti lood” :
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=120629

EPIFOLIUM:

Epifolium mängib ambientset, akustilis-elektroonilist folkmuusikat. Leides suure osa oma materjalist Eesti rahvalauludest, ühendab Epifolium maagilise kõlaga kandled, õrnad kitarrid, helisevad metallofonid ja rahustavad löökpillid ühtseks tervikuks, tekitades niiviisi ainulaadse kõlaga ja sürreaalsed helimaastikud. Laval mängib multiinstrumentalist Iisak Sulev Andreller kõiki instrumente ise ning kasutab ka luuperit, mille tulemuseks on lummav ja rahustav live performance.

Uuri lähemalt: http://www.epifolium.com/

KAIDO KIRIKMÄE

KAIDO KIRIKMÄE on muusikat loonud alates 1990. aastast, alustades psühhedeelilise rockmuusikaga, mille juurest on tänaseks jõudnud eksperimentaal/elektroonilise kõlapildini.

Kaido loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, luues kohapeal massiivseid, rafineerimata helilaineid luuperi ning analoogaparaatide abiga.

Kaido Kirikmäe on sooloesinejana andnud ligi 100 kontserti ja lisaks Eestis toimunud olulistele kontsertidele (Kumu Öö, Hea Uus Heli, Pöff, Sleepwalkers, kirikukontsert Uue Ajastu festivali raames Põlvas) esinenud Lätis, Leedus, Venemaal, Poolas(Asymmetry festival), Saksamaal, Shveitsis, Ungaris(Sziget festival), Rumeenias, Inglismaal ning Islandil(Extreme Chill festival).

Vaata ja kuula:

http://www.youtube.com/watch?v=Nvcxp6bmrVA