Sündmuste arhiiv

Teatripäevad „MÄNGUKAST“ LASTELE!

mustkast_lapsed

Märtsikuu on teatrikuu ja meie, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala kümnes lend ja kohe-sündiv teater, toome Tartusse kolmeks päevaks teatrit noorele vaatajale!

Sündmus FBs
https://www.facebook.com/events/471777386284573/

REEDE 21.03.14

Reede, 21. märtsil algab, mõeldes kõige noorematele.

Kell 10.00 etendub Genialistide Klubi suures saalis „Lumelambad“ – lugu pilve piiril elavatest lammastest. Nad kähardavad kasukat, laulavad ja harjutavad akrobaatilisi lumehelbekujundeid, sest nende suurimaks sooviks on ükskord lumehelvestena alla langeda. Oleks nüüd veel veidike põhjatuult!
Tekst/laulud/lavastus: Jaanika Tammaru, laval määgivad Kaija M Kalvet, Birgit Landberg, Fatme Helge Leevald, Liina Leinberg, Laura Niils, Silver Kaljula, Rauno Polman ja Kaarel Targo.
Etenduse pikkuseks on 33 minutit, sobib lasteaiarühmadele, algkooli esimestele klassidele.

Kell 11.00 hakkab Genialistide Klubi suures saalis ühest kohvrist muusikat kostma. „Kohvrist kostab muusika“ võtab käsile isekuseteema, maagilises maailmas seikleb Kuningas, kes polegi ehk nii hea nagu ta ise arvab.
Lavastaja: Birgit Landberg, lavale astuvad Fatme Helge Leevald, Laura Niils, Silver Kaljula, Kristjan Lüüs, Kristo Veinberg. Kitarril saadab Lauri Mäesepp.
Etenduse pikkuseks on 30 minutit. Sobib nii lasteaiarühmadele kui ka algkooli esimestele klassidele.

Kell 12.00 ootame veidi vanemaid lapsi vaatama J.Oleša samanimelisel raamatul põhinevat lavastust „Kolm paksu“. Kolm vatsakat ja matsakat türanni kasvatavad endale pärijaks pisikest poissi, kes pole päris maailma kunagi näinud. Ta teab ainult seda, mida koduõpetaja talle Kolme Paksu juhendamisel õpetab ning ainsaks seltsiliseks on talle antud elusuuruses nukk. Kui aga nukk katki läheb, asub tema asemele üks vapper tüdruk, kes asub päästma kogu riiki ja väikest armastusest puutumata jäänud südant.
Lavastaja: Jaanika Tammaru, laval on Liina Leinberg, Silver Kaljula, Märt Koik, Rauno Polman, Sander Rebane, Kaarel Targo, Karl Edgari Tammi.
Etenduse pikkus 40 minutit. Sobib algklassidele ja vanematele lasteaiarühmadele.

LAUPÄEV 22.03.14

11.00 on võimalus näha uuesti lugu Kuningast.
 „Kohvrist kostab muusika“ võtab käsile isekuse- ja kiusamiseteema, maagilises maailmas seikleb Kuningas, kes polegi ehk nii hea nagu ta ise arvab.
Lavastaja: Birgit Landberg, lavale astuvad Fatme Helge Leevald, Laura Niils, Silver Kaljula, Kristjan Lüüs, Kristo Veinberg. Kitarril saadab Lauri Mäesepp.
Etenduse pikkuseks on 30 minutit. Sobib nii lasteaiarühmadele kui ka algkooli esimestele klassidele.

11.30-13.00 on võimalus nautida maitsvaid pannkooke!

12.30 algab Genialistide Klubi suures saalis Muinasjutumäng, kus läheme loovestmismaagiaga rännakule, kus meie publik saab pisut kaasa mängida. Kitarril ja muul saadab Lauri Mäesepp.

16.00 tuleb avada avada kõrvad, sest Genialistide Klubis tuleb esmakordselt meie lennu esimese plaadi esitlus. „Lood plaadi pealt“ sisaldab endas laule, mis on sündinud lastelavastusi tehes. Valisime välja just need lood, mis on jäänud kõiki tegijaid-nägijaid-kuuljaid kummitama.

PÜHAPÄEV 23.03.14

Kell 11.00 tuleb sammud seada hoopis Tampere majja, et näha etendust „Kaks päikest“.  Nooremale koolieale mõeldud lavastuses mängime J. Kaplinski üle maailma kokku kogutud “teistsuguseid muinasjutte”. Trupitööna valminud lavastuses mängime ja uurime, mida nägid unes ja mida uskusid meist ajas ja ruumis kaugel olevad rahvad. Heidame pilgu maailmasse, kus unel ja tegelikkusel pole veel kindlat piiri ees. Võtame appi pillid, rütmid, laulu ja tantsu, et vaatajad kaugetesse maailmadesse kaasa viia ning lõpuks õnnelikult koju tagasi tuua.

Lavastaja: Lennart Peep, mängivad: Laura Niils, Lauri Mäesepp, Rauno Polman, Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Silver Kaljula.
Etenduse kestvus on 35 minutit.

11.30- 13.00 on võimalus nautida pannkooke Genialistie klubis!

12.00-12.35 võivad kõik väiksed ja suured teatrihuvilised tulla kuulama, vaatama ja kaasalööma töötoas „Mida teeb näitleja“. Genialistide klubi suures saalis jagavad oma teadmisi Kaarel Targo ja Märt Koik.

Meie festivali lõpetab pühapäeval kogu kursusega lavastus „Lood pildi seest“, mida saab näha kell 13.00! „Lood pildi seest” on lavastus viiest lasteloost, mille on kirjutanud vene absurdiklassik Daniil Harms (1905– 1942). Lood pajatavad laste ja loomade seiklustest Harmsi veidravõitu maailmas, kus värvi annavad kordused ja lõbusad juhtumised. Jutukesed on lihtsad, aga vaimukad ja pakuvad vaatamisrõõmu lasteaedade lõpurühmadele ja koolide algklassidele.

Lavastajatudengid Kaija M Kalvet, Birgit Landberg, Jaanika Tammaru ja Lennart Peep on lood lavastanud Kalju Komissarovi juhendamise all. Pajatuste saateks kõlavad lood on noored ise kirjutanud ja esitavad neid Lauri Mäesepa eestvedamisel.
Mängivad: Silver Kaljula, Märt Koik, Fatme Helge Leevald, Liina Leinberg, Kristjan Lüüs, Lauri Mäesepp, Laura Niils, Rauno Polman, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo, Kristo Veinberg, Birgit Landberg, Kaija M Kalvet, Lennart Peep.

Ootame kõiki särasilmseid lapsi ning lapsemeelseid vanemaid teatrisse!

Kõik etendused on tasuta!

 

Alati teie,

Must Kast