Sündmuste arhiiv

Filmiõhtu “Leave to Remain”

leave_to_remain_xlg

Kõik huvilised on oodatud 5. aprillil kell 16.00 Genialistide Klubisse tasuta filmiõhtule, kus näitame briti auhinnatud filmirežissööri Bruce Goodisoni 2013. aastal valminud mängufilmi “Leave to Remain”. Maailma kinolinale jõuab film alles selle aasta juunist, nii et see on hea võimalus juba enne pilk peale visata!

“Leave to Remain” on lugu meie silmade eest peidetud maailmast: https://www.youtube.com/watch?v=qHElAmcgiOw

See on provokatiivne täisealiseks saamise lugu noorest afgaani poisist, kelle saabumine Suurbritanniasse algatab sündmuste ahela, mis ohustab tema lähedaste tulevikku. Tahtmatult mängib ta õnnemängu, kus võitmine ja elamisloa saamine ei ole alati see, mis algselt paistab. Tegemist on mänguga, kus elamisloa saamise lootus sõltub vaid sellest, kui hea on lugu tema minevikust.

Bruce Goodison on tunnustatud dokumentalist ja “Leave to Remain” on tema esimene mängufilm. Goodison kirjutas filmi stsenaariumi põhinedes tuhandete teismeliste kogemustele, kes igal aastal Suurbritanniasse satuvad. “Kujutage ette, mis tunne on kaotada kõik sulle tuttav ja võõra ühiskonna täiskasvanute maailmas teismelisena toime tulla. Nende lood võivad meile öelda midagi meie endi kohta ja selle kohta, kuidas me teisi kohtleme,” selgitab Goodison.

Filmis teeb kaasa hinnatud näitleja Toby Jones (“Näljamängud”, “Harry Potter ja saladuste kamber”) ja soundtracki on teinud Alt-J, 2012. aasta Mercury auhinna võitja parima Briti albumi eest. Lisaks mängivad selles julges ja õpetlikus filmis professionaalsete näitlejate kõrval ka teismelised põgenikud, kelle koolitas välja filmi loovmeeskond.

Pärast seanssi järgneb lühike arutelu. Film on ingliskeelsete subtiitritega.

Filmi näitamist Tartus rahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu, Siseministeerium ning toetavad IOM EstoniaJohannes Mihkelsoni Keskus ja PÖFF | Tallinn Black Nights Film FestivalEesti Pagulasabi MTÜ/Estonian Refugee Council

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/231466670375298/