Sündmuste arhiiv

AHHAA teaduskohvikud 2014

AHHAA_teaduskohvikud

Kui oled kunagi kokku puutunud stereotüübiga, et teadlased nokitsevad omaette kusagil laborihämaruses ning teevad asju, millest ainult nemad ise aru saavad, siis nüüd on viimane aeg see müüt kummutada!

Lisaks sellele, et teadus tegeleb ülimalt eluliste ja intrigeerivate teemadega, oskavad teadlased oma uurimistööd ka ülimalt kaasahaaravalt tutvustada! AHHAA teaduskohvikutes saad sa mõnusas ja mitteformaalses õhkkonnas ühiskondlikult olulistel teemadel kaasa arutada ning teadlastega lähemalt tuttavaks saada. Kõike seda tassikese kohvi saatel.

Teadlaste Öö Festivalil toimub esmaspäevast reedeni igal õhtul kell 18 uus teaduskohvik! Ja need kõik on täiesti tasuta!

E 22.09 Pubis Illegaard (Ülikooli 5)
Miks on inimesed impulsiivsed ja miks seda uurima peaks? Arutleb Jaanus Harro, Dr.Med.Sc ja TÜ Psühholoogia instituudi neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja.

T 23.09 Kultuuribaaris Naiiv (Vallikraavi 6)
Tulevane Marsi-lendur Trinity College’i (Dublin, Iirimaa) astrofüüsik dr. Joseph Roche räägib, miks ta valis üheotsapileti punasele planeedile.
NB! Teaduskohvik on inglise keeles!

K 24.09 Genialistide Klubis 
Kas liigne pesemine on kasulik või kahjulik? Kas kõik mikroobid on halvad? Nahahoodusega seonduvaid müüte kummutavad Taimi Taimalu ja Maire Aruots Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist.

N 25.09 Kultuurilokaalis Arhiiv (Vanemuise 19)
Kuidas uurida väga väikeseid molekule (näiteks vitamiine ja steroide) ning nende kaudu haiguseid ravida? Mis loom on metaboloom? Seda selgitab TÜ meditsiinilise metaboloomika professor Ursel Soomets.

R 26.09 Vilde Tervisekohvikus (Vallikraavi 4)
Kas mobiiltelefon teeb inimese mobiilsemaks? Selgitab TÜ inimgeograafia professor ning Eesti Teaduste Akadeemia professor-uurija Rein Ahas.

Uuri lisaks: http://bit.ly/teadlaste_öö

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/1524745561095003/