Sündmuste arhiiv

IDeeJazz’14 @ Genialistide Klubi

IDeeJazz14-A2-lisa-w
IDeeJazz’14
 
Laupäev / 1. november
Genialistide Klubi / 22:00*
Cirkl – äsja ilmunud debüütalbumi muusika!
Cyber Café ehk Veski-Rubina-Mölder
Innersound
SoundHouse
Festivali KODULEHT: http://2014.ideejazz.ee
 
*Artistid on märgitud tähestikulises mitte esinemise järjekorras.
 
*****
Cirkl
Liis Ring – laul, klahvpillid, muud vidinad
Karl Petti – elektrikitarr, klahvpillid, laul, muud vidinad

Cirkl on Liis Ringi alter ego, kes sündis eelmise aasta kevade paiku vajadusest anda võimalus muidu žanriliselt üsna laialivalguva loomingu popilikumale poolele. Nimi ise oli seega ka artisti algus ja oluline tugipunkt, mis seadis muusikalised raamid ja aitas hoida kindlat suunda. Nüüdseks on cirkl (nime eelistab autor kirjutada väikese tähega) jõudnud oma arengus juba nii kaugele, et esitab festivalil oma hiljuti ilmunud debüütalbumi “Fables of a faraway land” muusikat.

Rohkem infot: http://2014.ideejazz.ee/cirkl/

*****
 
Cyber Café ehk Veski-Rubina-Mölder
Sofia Rubina – vokaal
Villu Veski – saksofonid / live elektronika
Sander Mölder – DJ /live elektroonika

Cyber Cafe’s kohtuvad kolm väga erinevat, kuid vaieldamatult Eesti muusikailmas tuntud ja armastatud tegijat – värvikas ja jõuline lauljatar Sofia Rubina, laiahaardeline ja kogenud saksofonimeister Villu Veski ning noor andekas helilooja ja DJ Sander Mölder. Uus kooslus ühendab saksofoni-, vokaali- ja DJ-kunsti meeleolukaks tervikuks, mida kollektiivi nimi ehedalt kirjeldab.

*****
Innersound
Elina Hokkanen – vokaal
Johannes Laas – kitarr
Karl Tammaru – bass
Jan Kulbin – löökpillid

Innersound on värske koosseis Eesti muusikamaastikul. Kollektiiv mängib muusikat, mille žanr pole üheselt väljendatav, aga mis on kombinatsioon dream-popist, soulist ning jazzist mõningate psühhedeelsete mõjutustega. Innersoundi muusika tekitab kuulajaid ümbritsevasse õhku meeldivalt lummava atmosfääri.

*****
SoundHouse
Jana Abzalon – vokaal, effektid
Merje Kägu – kitarr
Keio Vutt – saksofon
Oliver Rõõmus – trummid
Mathei Florea – klahvpillid
Roland Jairus – basskitarr

SoundHouse on Eesti ainus bänd, mis viljeleb klubimuusikat jazzilikus võtmes, mille põhistiiliks on live d’n’b! Ansambel võitis käesoleval aastal ka R2 Eesti aasta parima d’n’b laulu auhinna looga “Frozen”.
SoundHouse on üks esimesi rahvusvaheliste juurtega live-d’n’b (drum and bass) bände Eestis. Koosseisu solist Jana peidab oma malbe oleku taha tõeliselt metsikut segu klubimuusikast ja jazzist. Igas loos on keerdkäike ja üllatusi, mida bänd toob kuulajani hetkes loomise spontaansusega. Tänu muusikute professionaalsusele ja tublile hulgale püsib muusika siiski mingis ootusärevust tekitas raamis ja laval päid ei kaotata- kui siiski, siis vaid veidi hinge ja seda kõige paremas mõttes.