Sündmuste arhiiv

BLIND 20. JUUBELIKONTSERT TARTU GENIALISTIDE KLUBIS

BLIND20-TARTU

Käesoleva aasta lõpus oma 20. sünnipäeva tähistav ansambel Blind annab novembris 3 eksklusiivset kontserti, millest esimene toimub Tartu Genialistide klubis! Blind alustas tegutsemist 1994. aastal, kuid pole viimase kuue aasta jooksul kontserte andnud. Käesoleva aasta juunis esineti festivalil Kaparock, mis pidi jääma ühekordseks katsetuseks, kuid publiku soe vastuvõtt andis bändile tõuke, et koos edasi rokkida! Nüüd on kultuslik rock-bänd oma suurel juubelipeol taas tagasi teie ees!

INFO IN ENGLISH FOLLOWS

Ansambel Blind andis aastatel 1994 – 2006 ligikaudu 300 kontserti, millest umbes 100 väljaspool kodumaad. Aastatel 2001 kuni 2004 tuuritas bänd ohtralt Ameerika Ühendriikides, kus anti välja ka kaks albumit. USAs on kahel korral üles astutud ka mainekal New Yorgi CMJ muusikafestivalil. 2002. aastal jõudis Blindi singel “Dum Dum” kümnete USA raadiojaamade edetabelitesse. Eestimaalastele on tuntuimateks Blindi paladeks “Astronaut”, “Emmanuelle”, “P.O.M.B” ja “One Of A Kind”.

Blindi koosseisus on vahetunud vaid bassimees, kelleks alates kevadest on Robert Kõrvits. Enne suvist kontserti ütles bändi frontman Urmas Voolpriit, et bänd otsustati uuesti kokku panna, kuna rock’n'rolli hakkas elus väheseks jääma. Pärast suvist ülesastumist Kaparockil on mees nagu uuesti sündinud: “Naudime üheskoos igat prooviruumis veedetud hetke. Mul on siiralt hea meel, et saame seda fiilingut novembris ka oma vanade ja uute sõpradega jagada!”
————————–———
Kontsert on ühtlasi filmifestivali PÖFF ametlikuks avapäeva peopaigaks Tartus ning mis sobiks veel paremini, kui enne kontserti veidi filmiekraanil meenutada – suurel ekraanil näeb bändi ajalugu tutvustavat videomaterjali, mis sisaldab muuhulgas ansambli esimest ülesastumist 1994. aastal Nõmme rokiklubis 326. Spetsiaalselt kontserdiks valmivad ka erivisuaalid juba teada tuntud headuses visuaaltandemilt Spectromatic Visuals!

Erikülalisena astub üles Eesti melanhoolse indierock’i jõujaam Arles Kangus & Udu, kes Tartu publikule pikemat tutvustamist ei vaja. Ka varem Genklubi lavalaudadel rajusid kontserte andnud bänd on tagasi ja lubatud on anda selle sügise meeldejäävaim livekontsert! Bändi muusika ühendab endas sajandivanused laulutekstid ning tänapäevase indierock’i, luues oma maailma, helikeele ja tunnetuse, mis on köitev kontserdi esimestest nootidest kuni viimaseni!

Allkorrusel ning peale kontserti suures saalis plaadimasinatelt kohustuslikult ainult tantsitavat musooni!

◆ BLIND

http://youtu.be/VI49VoZGY2A

Urmas Voolpriit – laul ja kitarr
Andres Ohu – trummid
Mallar Prandi – klahvpillid
Robert Kõrvits – bass

◆ ARLES KANGUS & UDU

http://youtu.be/3DTs0ilEcts
https://www.facebook.com/UDUEST
+
DJ’d all ja ülakorrusel

Visuaalid: Spectromatic Visuals

Uksed: 22.00
Hind: 10 €
[NB! klubisse müüakse ainult 500 pääset]

Loosime välja 2×2 TASUTA PÄÄSET PEOLE! Võida Facebook’is!
Sündmus ►► https://www.facebook.com/events/557440027721462

INFO IN ENGLISH

Blind is a legendary Estonian rock band, who came together as they say – to  fight with boredom, but it turned out to be much more than that, back in the day they toured extensively in the USA, their songs were played in major radio stations and all because of their music, which is all that you need to have a good mood and dance! It’s so cool! Come and see yourself!  This month they have a 20 year jubilee and after years not playing they are back again for the special event! This concert is also the opening day party for PÖFF film festival in Tartu!

Listen BLIND here: https://soundcloud.com/blindband