Sündmuste arhiiv

Loomade Nimel kutsub kinno! – “Project Nim” (2011)

project-nim-poster

Liikumine Loomade Nimel kutsub kõiki loomasõpru esmaspäeval, 1.detsembril, kl 19:00 Genialistide Klubi (Magasini 5) filmiõhtule sarjast „Loomade Nimel kutsub kinno!“.

Seekord näitame 2011.aastal valminud dokumentaalfilmi „Project Nim“. Tegu on linateosega, mille keskmeks on inimeste keskel üles kasvanud šimpans Nim Chimpsky. Nim oli osaks 70ndatel Columbia Ülikooli professor Herbert Terrace’i ja tema kolleegide poolt läbi viidud uurimuses, mille käigus püüti välja selgitada keele evolutsioonilisi tagamaid. Eksperimendi tarbeks eemaldati väike šimpansipoeg Nim oma ema juurest ning asuti teda üles kasvatama uues peres, kus kommunikatsioonivahendiks inimestest pereliikmetega sai viipekeel. Kõnealune dokumentaalfilm erineb veidi eelnevalt liikumise Loomade Nimel korraldatud filmiõhtutel näidatud filmidest. Selles puuduvad visuaalselt emotsioonidele mõjuvad kaadrid, kuid sellegipoolest pannakse vaataja mõtlema teadusdistsipliinide teatud meetodite problemaatika ja loomade ebaeetilise kaasamise üle. Kindlasti mõjub film ka meeldetuletusena, et vastutus teise olendi heaolu eest on asi, mida tuleb võtta täie tõsidusega.

Treiler: http://www.imdb.com/video/imdb/vi1835048217?ref_=tt_pv_vi_aiv_1

Pärast filmi toimub ka lühike ettekanne loomade keelealastest uuringutest teaduses, mis peaks pakkuma taustainfot filmis nähtule. Üritusel pakume teed ja vegan suupisteid.
Üritus on kõigile tasuta, kuid kohapeal on sellega seotud kulude katmiseks võimalik annetada.

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/1510212292578999/