Sündmuste arhiiv

ISLANDI ÖÖ Tartus – Myrra Ros / IS jpt.

111214_Island

Neljapäeval, 11.detsembri õhtul toimub Tartus, Genialistide klubis ISLANDI ÖÖ.

Ürituse vältel saab publik osa Islandi erisugusest muusikakultuurist, loetakse kohalikku luulet ning kohvikus pakutakse temaatilisi sööke ning jooke.

Õhtu peaesinejaks on Reykjavikist pärit folk-lauljatar MYRRA ROS, kaasaegsete mõjudega klassikalise muusika suunda esindavad Islandi noorema koolkonna heliloojad ÖRNOLFLUR ELDON ja ÞORKELL NORDAL, tantsulisemat helipilti vahendab Euroopa elektroonilise muusika ringkondades teada-tuntud Jonas Thor Gudmundsson ehk RUXPIN ning Islandi muusika erinevatest zanritest teeb dj-na laiema ülevaate KAIDO KIRIKMÄE.

Uksed avatakse kell 19:00

Pääsmed “Islandi ÖÖ-le” “Piletilevi” vahendusel eelmüügist 10 eur, kohapealt 15 eurot.

“Islandi ÖÖ” korraldab MTÜ Ambifunk / agentuur SoundsPlateau.

“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”

MYRRA ROS -

Myrra Rós on laulukirjutaja / trubaduur kaugelt, Atlandi ja Põhja-Jäämeres asuvast Islandi saarelt.
Tema muusikas võib leida Reykjaviki kohvikukultuurile omast õdusat äraolemist, põhjamaist folki ning salamisi aimata Islandi loodusjõudude pulbitsevat energiat, kuid samaaegselt suudab Myrra Ros olla oma helipiltides kusagil mujal – kasvõi üle ookeani unistades Ameerika suunas või igatsedes naabruses asuvale Iirimaale.

Myrra Rós debüütalbum “Kveldúlfur”(Ööhunt) ilmus 2012. aasta alguses tuntud Islandi plaadifirma Geimsteinn alt.

Uuri lähemalt: https://www.facebook.com/myrrarosmusic
Kuula ja vaata siit: “Kveldúlfur” https://www.youtube.com/watch?v=z39p0RV5qMY

“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”
RUXPIN -

on Reykjaviki lähedalt Kopavoguri linnast pärit, kuid hetkeseisuga Tallinnas resideeruv Jonas Thor Gudmundsson, kelle nimi on laiemalt tuntud paljudele eksperimentaalsema elektroonilise muusika sõpradele üle Euroopa ning samuti mujal maailmas.Ruxpin on väljastanud heliplaate maineka Saksa leibelite Elektrolux/Mikrolux alt ja samuti remiksinud Islandi ühte tuntuimat ansamblit MUM.

Kuula ja vaata:
http://www.youtube.com/watch?v=b8DWzzZOlZA

“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"
ÖRNOLFLUR ELDON / ÞORKELL NORDAL

Örnólfur Eldon (1992) ja Þorkell Nordal (1992) on õppinud kompositsiooni nii Atli Ingólfssoni käe all Islandi kunstiakadeemias kui ka Helena Tulve juhatusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Tuleval kevadel vaatavad mõlemad andekad noored heliloojad Bakalauruse kraadi suunas muusikakompositsiooni erialal.

“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”"”“”"”"”"”"”"”"”"”"”
KAIDO KIRIKMÄE on muusikat loonud alates 1990. aastast, alustades psühhedeelilise rockmuusikaga, mille juurest on tänaseks jõudnud eksperimentaal/elektroonilise kõlapildini.

Kirikmäe loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, luues kohapeal massiivseid, rafineerimata helilaineid luuperi ning analoog-aparaatide abiga.

Kaido Kirikmäe on sooloesinejana andnud üle 100 kontserti ja lisaks Eestis toimunud olulistele esinemistele (Kumu Öö, Hea Uus Heli, Pöff, Sleepwalkers, kirikukontsert Uue Ajastu festivali raames Põlvas) esinenud Lätis, Leedus, Venemaal, Poolas(Asymmetry festival), Saksamaal, Shveitsis, Ungaris(Sziget festival), Rumeenias, Inglismaal ning Islandil(Extreme Chill festival).

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/843524249000933/