Sündmuste arhiiv

Super Hot Cosmos Blues Band, Six Feet Club, DJd Siim Kera ja Silvia Urgas

300115_SHCBB_FIN

Reedel, 30. jaanuaril Super Hot Cosmos Blues Band Tartus ja Genialistide Klubis!

Tõeline rokikontsert on ees, on reede, lavale lendab aluspesu ja fännidel õhtu lõpuks hääl ära, rokistaarid signeerivad kõike alates SHCBB T-särkidest / plaatidest kuni fännide kehakumerusteni.

SHCBB-d toetab veel avastamata Tartu teemant, bluusi ja grunget segav Six Feet Club.

Oodata on ühist jämmimist kuna Six Feet Club ei ole juhuslik esineja. SHCBB ja SFC moodustavad koos loomingulise ühenduse Gruuvivabrik, jagavad prooviruume kus neil toimuvad pidevalt ühised jämmimised ja bändid teevad ka muidu omavahel tihedat koostööd.

Kosmosebluusile sekundeerivad müralembesed plaadikeerutajad Siim Kera ja Silvia Urgas .

Uksed ja DJ 22:00, kontserdi algus 23:00
Pilet 5 EUR

SUPER HOT COSMOS BLUES BAND

Ülipika muusikalise sõnakombinatsiooniga SUPER HOT COSMOS BLUES BAND (SHCBB) õigustab oma nime pea sajaprotsendiliselt, olles ühtaegu nii super kui hot ja ilmudes ootamatult välja maisest helikosmosest.

Tartus, 2013. aasta uduses novembris alustanud SHCBB, koosseisus Janno Reim, Mati Sütt & Ilja Sharapov, sai eestlasele üleöö tuntuks 2014. aasta Eesti Laulul laineid löönud looga Maybe Maybe. Vahepealsed kuud on lisaks üle Eesti rändamisele ning pikkadele stuudiotundidele toonud bändi live´i-ridadesse teise Reimi: Janno venna, kidrageeniuse Erki.

Aasta oodatuimaks debüüdiks tituleeritud SHCBB Countdown to Jesus jõudis poelettidele 2014. aasta novembris, täites kriitikute ja kuulajate ootused. Ülieduka lennuga orbiidile lennatud album oli nädalaid tipus nii R2, Apollo kui Laseringi plaadimüügiedetabelites ja kujunes jõuluaja ostetuimaks plaadiks Eestis! R2 aastahiti tabelis tõid lood God is Good ja Maybe Maybe koju positioonid vastavalt 36 ja 12, R2 Aastahitt 2014 galal sai SHCBB suu kõrvuni auväärse R2 toimetuse lemmiku tiitliga ning Eesti Muusikaauhinnad 2015 galal oldi nominendid tervelt neljas kategoorias: aasta album, aasta ansambel, aasta debüütalbum ning aasta rockalbum.

“Countdown to Jesus” on albumina suur sulam rokiajaloost oma veidramatel hetkedel, mille ilmekaks väljenduseks on lugu Rebel Rebel, kus loetletakse ette paljud SHCBB liikmeid mõjutanud isikud ja blenderdatakse kogu see seltskond jõulise tõmbega läbi kuulaja kõrvade. Rohkete singlikõlbulike lugudega õnnistatud album iseloomustab hästi bändi kirevat, kuid nostalgilist muusikakäsitlust ning muretut popart´ilikku copy/paste suhtumist, kus klišee kohtub eksperimenteerimisega ja lihtsus on uus originaalsus.

https://www.facebook.com/SuperHotCosmosBluesBand/
https://soundcloud.com/superhotcosmosbluesband
“Maybe-Maybe”
http://youtu.be/uCjxOF3lyus
“God is Good”
http://youtu.be/SsAAs4jcoOo
“Johnny & Jane”
http://youtu.be/bwKzMiVlnxA

SIX FEET CLUB

Six Feet Club on 2014 aasta kevadel Tartus Gruuvivabrikus sündinud kooslus, mis koosneb väga erinevate muusikaliste taustadega pillimeestest. Tänu sellele laveerib ansambli muusikaline käekiri piire kombates mitmesuguste stiilide vahel. Tulemuseks on tuline gruuvisulam, millesse on kastetud nii bluusi kui grunget ja vürtsitatud tabusid murdvate lüürikatega.

https://www.facebook.com/sixfeetclubband
“Etalon”
http://youtu.be/2aPn75eZ46s

SIIM KERA
on luuletaja, muusikaentusiast ja TVst tuttav kui Eesti muusikavideote edetabeli EESTI TOP 7 saatejuht

https://www.facebook.com/pages/Eesti-muusikavideod-ETV/103431719704707

SILVIA URGAS
on kirjutaja, 2012. aastal Prima Vista debüüdipreemia „Esimene Samm” laureaat oli Eesti nominent 2014. aasta PEN International New Voices Awardile. Tema loomingut on avaldatud Värskes Rõhus ja Müürilehes ning ta kirjutab muusikakriitikat Postimehele ja ERR kultuuriportaalile.

http://www.muurileht.ee/kuula-luuletajat-silvia-urgas/