Sündmuste arhiiv

Rüüt: debüütalbumi “Maasikille” esitlus Tartus

250215_Ryyt

Ansambel Rüüt
Debüütplaadi “Maasikille” esitlus

Rüüt on värkse alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale. 2015. aastat tähistatakse debüütalbumiga!

Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Regilaulud ja vanad pillilood tuuakse kuulaja ette peenelt viimistletud ja paeluvasse atmosfääri põimituna.

Rüüt tutvustab oma loomingu kaudu ühe vähese Eesti oma instrumendi – Eesti lõõtsa kasutusvõimalusi ja kõla. Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks. Rüüdi mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi bändi naisliikmed – näitleja Maili Metssalu ja jazzmuusik Maarja Soomre, kelle hääled regilauludes kõlavad võimsalt ja toovad möödunud ajad kuulajatele lähemale. Pilliparki kuuluvad veel viiul ja meloodika.

Rüüt kontsert aitab mõista möödunud aegade võlu ja tänapäeva maailma mitmekesisust. Rüüdi liikmed on olemuselt kirglikud katsetajad ja demonstreerivad rõõmuga muusika piire ja sügavusi.

Rüüdi muusika pakub head kuulamisainet ühtviisi nii pärimuse sõpradele, tehnilistest viguritest huvitujatele kui ka õhulistel muusikamaastikel rändajatele.
Vaata: www.ryyt.ee
https://www.facebook.com/ansambelryyt
https://www.youtube.com/watch?v=M3tY8F5XjQA

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/1525680057705082/
Plaadiesitlustuur:
9. veeb kl 19 Viljandi Pärimusmuusika Ait
10. veeb kl 19 Rapla Kultuurikeskus
11. veeb kl 19 Haapsalu Raamat
12. veeb kl 18 Sütevaka salongiõhtu, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
25. veeb kl 19 Genialistide klubi, Tartu
26. veeb kl 19 Kloostri Ait, Tallinn