Sündmuste arhiiv

Bulgakov/Gogia “MORFIUM”

17_180315_Morfium

Morfium viimaseid kordi Tartus, järgmised etendused Gruusias!

Tartu Üliõpilasteatri ja Gruusia Akhmeteli nimelise teatri koostööprojekt Irakli Gogia lavastus “Morfium” (Mihhail Bulgakovi novelli põhjal) etendub viimaseid kordi 17. ja 18. märtsil Genialistide Klubis. Edasi suundub TÜT gastrollile Gruusiasse, kus 20.-27. märtsini antakse kolm etendust Tbilisis, Telavis ning Goris.

Doktor Poljakov põgeneb Venemaal puhkenud revolutsiooni, aga ka oma armastatu eest (kes ta tegelikult hülgas) kaugele Siberisse. Seal kohtub ta õde Anna ja morfiumiga. Kas Anna aitab tal unustada endist armastatut või teeb seda morfium?

Gruusia lavastaja Irakli Gogia lavastas Tartu Üliõpilasteatris Bulgakovi novelli „Morfium“. See on Gogia nägemus Bulgakovi pooleldi autobiograafilisest teosest, mida peetakse ka „Meister ja Margarita“ miniversiooniks.

Gogia on Tbilisi Akhmeteli nimelise Riikliku Teatri lavastaja ning kunstiline juht. 2003. aastal asutas ta Akhali Teatri („Uus Teater“), mille avalavastuseks oli Marcel Mitois’ lühijutul põhinev „Kummaline teatrimaailm“. Lavastus tõi talle Aasta Parima Lavastaja 2004 auhinna ning eripreemia uute ruumilahenduste loomise eest teatris.

Gogia enam kui 10 aastase lavastajatöö kuulsamateks lavastusteks on veel “Auschwitz” (Rahvusvahelise Etenduskunstide Festivali 2009. aasta laureaat Jerevanis) ja “Zarathustra“ (2009. aasta Georgia Teatriliidu peaauhinna võitja „Parima kunstilise juhi“ ning „Parima lavastuse“ kategooriates).

Morfiumi näol on tegu Tartu Üliõpilasteatri ning Akhmeteli teatri jätkuva koostööprojektiga. Kalev Kudu lavastas 2014 veebruaris Akhmeteli teatris Pavel Prjaško näidendi „Alukad“, mida siiani edukalt mängitakse.

Mofriumis mängivad Karl Edgar Tammi (TÜ VKA X lend), Katrin Kalma (külaline) ning Enor Niinemägi.

Etendused 17. ja 18. märtsil kl. 19 Genialistide Klubis, Tartus.

Piletid 7/9 € Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal.

Sündmus FBs: https://www.facebook.com/events/786394681416134/