Sündmuste arhiiv

Loomade Nimel kutsub kinno! – “Spetsiesism” (2013)

060415_loomade_nimel

Loomade Nimel kutsub taaskord kõiki loomasõpru endaga filmi vaatama!

Mis võrdlemisi veidra nimega film seekord vaatamisele tuleb?
Spetsiesism või eestipäraselt liigišovinism on nagu nimigi vihjab, üks diskrimineerimise vorme. Kui seksismi või rassismi puhul diskrimineeritakse indiviidi tema soo ja nahavärvi tõttu, siis liigišovinismis on selleks põhjuseks kuuluvus mingisse liiki. Mis on see põhjus, miks mõndasid loomasid nunnutatakse nagu omaenda järeltulijaid, võetakse endaga voodisse magama, pannakse riidesse jne, teised on aga määratud sünnist tapmiseni elama kõledas betoonhoones, kordagi armastust tundmata?

Film annab vastused sellele ja paljudele teistele fundamentaalsetele küsimustele. Usutluste ja diskussioonide kaudu teadlaste, aktivistide, filosoofide ning ka farmeritega mõtestame selles filmis lahti inimeste -ja loomadevahelist suhet ning tulemused võivad olla vägagi üllatavad. Nagu režissöör Mark Devries lubab – pärast selle filmi vaatamist ei näe Sa enam loomi samas valguses. Eriti inimest!

NB! Film on sobilik ka nõrganärvilistele!

Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Pärast filmivaatamist toimub modereeritud aruteluring filmis nähtu arutamiseks, selgitamiseks jne.

Üritus on tasuta, kuid Loomade Nimel tegevuse toetuseks on võimalik kohapeal annetada. Pakume enda poolt vegan snäkke ja joogipoolist.

FB: https://www.facebook.com/events/903744036357939/