Sündmuste arhiiv

Loomade Nimel kutsub kinno! – „Pedigree dogs exposed“ (2008)

040515_Loomade_nimel

Loomade Nimel kutsub kõiki loomasõpru endaga filmi vaatama!

Seekord on filmiõhtu pühendatud lemmikloomadele (companion animals), sestap sobib suurepäraseks sissejuhatuseks teemasse BBC dokumentaalfilm „Pedigree dogs exposed“. Film esilinastus seitse aastat tagasi kanalil BBC One ning kuigi seda jälgis mitu miljonit vaatajat, ei saa kõnealust dokumentaalfilmi pidada pelgalt ’teadlikkust tõstva dokumentaali’ kategooriasse liigituvaks.

Filmi põhifookuseks on äärmuseni aretatud tõukoerad, kelle heaolu nende eest vastutav kohalik Kennelklubi (The Kennel Club) tagada ei suutnud. Pärast esilinastust pälvis Kennelklubi oma tegevusetuse eest nii avalikkuse kui RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) hukkamõistu. Sellise hooletuse ning varjamise paljastamine viis Kennelklubi sundseisu – avalikkuse survel kontrolliti põhjalikult üle kõik registreeritud tõud ja loomade sugupuud.

Tõuaretuse problemaatika on vaid väike osa laiemast lemmikloomapidamiskultuurist, mis hoolimata viimastel aastakümnetel aset leidnud loomaomanike ja ühiskonna suhtumise muutumisest taastoodab endiselt ’soovimatute loomade’ kontseptsiooni kinnistumist. Kuna film näitas, et ka pealtnäha rangelt reglementeeritud organisatsioonis võib esineda vigu, püüame filmiõhtu käigus leida vastuseid järgmistele küsimustele:
- Kuidas tagada lemmikloomade heaolu?
- Miks lõpetavad paljud loomad tänavatel?
- Kas lemmikloomade pidamise viisid ütlevad midagi loomaomanike eetiliste tõekspidamiste ning üldise lemmikloomapidamiskultuuri kohta?
- Kas lemmikloomade pidamine on õigustatud?

Film on inglise keeles. Filmile järgneb ettekanne lemmikloomakultuurist ning selle positsioonist loomaõiguslikus aktivismis.

Üritus on tasuta, kuid Loomade Nimel tegevuse toetuseks on võimalik kohapeal annetada. Pakume enda poolt vegan snäkke ja joogipoolist.

FB: https://www.facebook.com/events/620694138066049/