Sündmuste arhiiv

Mailaul 2015: MIINA RIKKA, DAITHI RUA (Iirimaa/Belgia), STEN-OLLE MOLDAU, VINLAND, INNERSOUND

mailaul_2005

MAILAUL 2015
Tartu rahvusvaheline autorilaulufestival
“OMA MUUSIKA, OTSE AUTORITELT”
7.-9. mail Tartus

7.05 kell 22.00 Tartu Genialistide Klubi
pilet 5/7€

FB: https://www.facebook.com/events/1129891447150589/

MIINA RIKKA
Mailaulu raames toimuval kontserdil astuvad lavale Miina Rikka (vokaal), Lauri Rahusoo (vokaal ja kitarr), Kalle Kaldoja (Bass) ning Andres Mikk (Rütmipillid). Antud koosseisuga alustati koostööd aastal 2014, kui jõudis kätte aeg enda loodud muusikat tutvustama hakata. Laiema avalikkuse ees sai ennast näidatud tänavusel Eesti Laulu konkursil, kui sai salvestatud esimene lugu. Nüüd on tegemisel juba järgmised lood, millega antud kontserdil tutvust teha saab. Esitusele tulevad lood nii Miina kui Lauri loomingust.

DAITHI RUA (Iirimaa/Belgia)
Daithi Rua on autoriloomingut viljelev artist, kes tegutseb Gentis, Belgias. Muusikaga hakkas tegelema juba varases eas, kui ühines kohaliku folkbändiga. Teismelisena võttis aktiivselt osa kohalikust muusikaelust, võitis mitmeid talendivõislusi ning tänavamuusikute konkursse. Pidev kokkupuude muusikaga viis ta lõpuks omaloomingu kirjutamiseni. Praeguseks on tema aastatepikkune kogemus kujundanud välja isikupärase ning eristatava helikeele.
Tegutsedes Belgias, on ta teinud koostööd mitmete tuntud muusikutega nagu KADRIL, Aidan Burke, COMAS, Urban Trad, Helen Flaherty, Ed Veltrop jt.

STEN-OLLE MOLDAU
Sten-Olle Moldau on Eesti indie-skene pikaaegne liige läbi selliste kollektiivide nagu Mamm, Mari Jürjensii bänd ja Malena, kes on nüüd võtnud kätte täiesti üksinda muusika kirjutamise ülesande. 2-aastase kirjutamise ja salvestamise tulemusena ilmus 2014. aasta lõpus tema esimene sooloalbum “Kuul on baas”, mille esimene tiraaž on nüüdseks läbi müüdud ja ootab uut trükki. Plaat on saanud laialdast leviaega R2′s ja lekib vaikselt ka teistesse Eesti raadiokanalitesse.

VINLAND
Ansambli Vinland loomine ulatub tagasi aastasse 2003, mil osaliselt sama koosseisuga salvestati laul Õigel pool, Ivo Posti ja Liisi Koiksoni esituses. 2004.a. sügisel alustati tegutsemist Vinlandi nime all 4-liikmelises koosseisus. Esiksingli Salajane ruum raadioedu ajel asuti salvestama albumit, mis anti välja 2005. aasta lõpul. Album valiti Eesti Fonogrammitootjate Liidu poolt väljaantava Eesti Muusikaauhinna nominendiks etno/folk kategoorias.

Vinlandi muusika on kõlanud festivalidel ja kontsertidel Eestis, Leedus, Lätis, Saksamaal, Soomes, Taanis ja Rootsis.
Festivalid ja kontserdipaigad Eestis: Tartu hansapäevad 2007, Tallinna Vanapinnapäevad 2006, 2007, 2008, Rakvere linna päevad 2008, Viljandi Pärimusmuusika Festival (Roheline lava), Tartu Ülikooli kohvik, Tartu Jaani kirik, Rakvere rahvamaja, Põltsamaa kirik, VonKrahl’i baar, teater NO99, Rapla kirik, Värska rahvamaja, Torupillitalu, Vanalinna muusikamaja, Valga kultuurimaja, Betti Alveri muuseum.

Vinland:
Juhani Jaeger, muusika ja tekstide autor – laul, akustiline kitarr, elektrikitarr, e-bow
Kristjan Priks – rütmipillid
Ott Kaasik – kitarr, viiul, laul

INNERSOUND
Innersound on verivärske koosseis Eesti muusika skeenes. Muusikaline segu dream-popist, soulist ja psühhedeelsete mõjutustega jazzist, tekitavad kuulajate ümber eraldi maailma mis nõretab energiast ja lummab koheselt. Bänd alustas vokalisti, Elina Hokkaneni, sahtli põhja kogunenud ideedest ja muusikast mis tiksus enda sees ja ootas ellu äratamist. Jõuline lüürika koos maitseka harmooniaga sai endale nimeks Innersound.