Sündmuste arhiiv

Indiefest: Ans. Andur “Öine Bingo” plaadiesitlus

indiefest2015ruut

Tartu Indiefest toob publikuni nädala jooksul vahvad elamused, põnevad kohad, uued ja huvitavad artistid.

Indiefest vabastab ennast sellest, mis toimub ümberringi – toome Tartusse muusikud, kellest te veel teadlikud ei ole, aga alati oleks tahtnud kuulda. Me avame oma külastajatele indiekultuuri nüansid, mis vastasel juhul jääks kellegi garaaži või sahtlisse. Võtame ette artistid, kes ei lase ennast mõjutada peavoolu suundadest ja teevad täpselt seda, mis südames tundub õige. Teeme reisi isepäisuse rööbastel ja kutsume kaasa kõiki, kellel on soov koos meiega nautida vabadust.
Ans. Andur(EST)

L 23.05.15 Ans. Anduri uue albumi ”Öine Bingo” Tartu esitluskontsert

DJ Liis Kippar + Tartu Indiefesti korraldustiimi DJ-setid

FB: https://www.facebook.com/events/1443870165908450/

 

Ans. Andur “Öine Bingo” plaadiesitlus

Värske plaat on salvestatud suuremalt jaolt Tartus, Ö Stuudios koos Martin Kikasega.

Varasemalt on bänd valmis meisterdanud (nagu ütleb ka matemaatika) kuus plaati. Kaks esimest neist, stiililiselt kirjud mid-fi teosed „Teie Kangelased“ (2002) ja „Asfaldilapsed“ (2004) jõudsid kuulajateni vaid läbi interneti.

Neile järgnesid kolm kriitikute poolt soojalt vastu võetud päris-albumit, mille väljaandjaks oli piiremurdev Tallinna indie-leibel SekSound. Need plaadid on „Tuled peale“ (2005), „Topeltvikerkaar“ (2007) ja „Kiletron“ (2009), millel leiduvates lugudes ansambli stiil mõningal määral kristalliseerus ja selgines, minetamata siiski kohatist tendentsi ootamatustele kalduda.
2012. aasta veebruaris järgnes kuues album nimega „Kõverad“, sedapuhku väljaandjaks plaadifirma nimega Mortimer Snerd. Sellel plaadil sisaldus ka pala nimega “Lapsed ja lennukid”, millega Ans. Andur osales 2011. aasta Eesti Laulu poolfinaalis.

Ans. Andur alustas tegevust 2002. aasta veebruaris Paide Kultuurimaja hubaselt räämas keldristuudios, kütuseks sõprus, soe õlu, odavad suitsud ja sajad ideed, mida bändiliikmed erinevatel põhjustel oma varasemates ansamblites polnud realiseerida saanud või tahtnud.