Sündmuste arhiiv

Improkirjutamine / Impromuusika / I-disko @ Uus Õu ja Genialistide Klubi

180715_impro

L 18.07.15/ 18:00 @ Uus Õu ja Genialistide Klubi

Improkirjutamine / Impromuusika / I-disko

FB: https://www.facebook.com/events/915722028469352/
Sel suvel leiab aset improkirjutamine koostöös Uue Õue, Generaadio ja Mökuga. Improkirjutamine on ringiga tagasi jõudnud oma sünnipaika, kus see 2012. aasta kevadel alguse sai. Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega!

Tavaliselt on kirjutamine salapärane tegevus, mida kirjanikud harrastavad kümne ukse ja saja luku taga. Mõned korrad aastas saab näha avalikku kirjutamist, kus saladuseks ei jää miski. Õhtujuht on välja valinud mõned ülesanded, publik lisab omapoolsed detailid ja soovid ning kirjutajad asuvadki kirjutama. Aega pole palju – 4 kuni 10 minutit. Samal ajal näitab jokker ekraanile pilti sellest, mis toimub kirjutajate arvutis.

Publikul on võimalus tekste suunata, esitada omapoolseid mõtteid ja kindel on ka see, et saab suutäie naerda. Soovid kuulda krimiuudist “Punamütsikese” ainetel? Saab! Või hoopiski üks pisike luuletus? Vabalt! Või hoopiski… Igatahes – saab, sest kõik on võimalik! :)

Laupäeval 18. juulil kell 18.00 astuvad Uues Õues publiku ette luuletaja ja kirjanik Kaur Riismaa, teeneline improkirjutaja Martin Nõmm, ajakirjandust tudeeriv baarman Madis Hindre ja lavastajast maailmarändur Siim Maaten. Õhtujuht on loovkirjutamiskooli Drakadeemia üks juhendajatest Marite H. Butkaite koos assistendiga. Tekste loevad ette Sven Paulus (Generaadio, Tartu Üliõpilasteater) ja Peeter Piiri (Tartu Üliõpilasteater).

Generaadio võtab linti improvisatoorse kirjutamise ja impromuusika osa ning valmiv saade läheb eetrisse kolmapäeval 22. juulil kell 19.00. Nii et hoia silma peal kodulehel www.generaadio.ee!

Kell 20.00 algab improvisatsiooniline muusikaüritus. Improvisatsioonilisel helimaastikul astub elektrikitarridel ja elektroonikumil üles kooslus Martiini + Urmo Mets + Gringo Fakes. KINDLUSE ALLIKAKS ON SEE, ET MISKI POLE KINDEL. PLAANE EI TEHTA, NAD VIIAKSE ELLU. Just nii lihtne see kõik ongi!

Kell 23.00 läheb aga toas lahti improvisatsiooniline tantsupidu, kus plaate keerutavad nii asjaosalised kui ka üllatusesinejad. Marite H. Butkaite otsib näiteks välja euro-popi parimad-piinlikumad tantsulood. Tasub jalga panna oma parimad tantsukingad ja improviseerida parimad tantsuliigutused, sest enne hommikut koju ei saa!

Laupäeva õhtu Uues Õues on prii, nii et tule ise ja võta sõber ka kaasa! Külmade ja kuumade jookidega kostitab Möku ning mõnusa olemise ja võrkkiigega varustab Uus Õu.

Vt ka:
Generaadio www.generaadio.ee
Uus Õu
Genialistide Klubi
Drakadeemia