Sündmuste arhiiv

Suvelõpu improkirjutamine! @ Uus Õu

290815_Impro

L / 29.08 / 16:00 / prii @ Uus Õu
Suvelõpu improkirjutamine! 

FB: https://www.facebook.com/events/666136440154397/

29. augustil kell 16.00 toimub taaskord improkirjutamine. Koostöös Generaadio, Uue Õue, Möku ja Genialistide Klubiga sünnib üks õite tore ja meeleolukas pärastlõuna, kus ei puudu võrkkiik ja täiesti verivärsked tekstid. Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega!

Tavaliselt on kirjutamine salapärane tegevus, mida harrastatakse kümne ukse ja saja luku taga. Mõned korrad aastas ilmuvad välja inimesed, kes on nõus kirjutama avalikult ja sel pärastlõunal ei jää saladuseks miski. Õhtujuht on välja valinud mõned ülesanded, millele publik lisab omapoolsed detailid ja kirjutajad asuvadki kirjutama. Ajaga pole priisata – olenevalt ülesandest on seda kolm kuni üheksa minutit. Publikul on võimalik kaasa elada ja tekste suunata, esitada omapoolseid mõtteid ja kindel on ka see, et saab suutäie naerda. Soovid kuulda krimiuudist “Punamütsikese” ainetel? Saab! Või hoopiski üks pisike luuletus? Vabalt! Või hoopis… Igatahes – saab, sest kõik on võimalik!

Kuu viimasel laupäeval astuvad Uues Õues üles seitse vaprat kirjutajat. Argipäev möödub neil eri valdkondades, kuid ühiseks märksõnaks on kirjutamishuvi. Tekste loovad Jüri Klooren, Kuu Vari, Kätlin Padesaar, Lennart Peep, Mihkel Vinogradov, Tormi Torop ja Villem Varik. Pärastlõunat juhib Marite H. Butkaite ja näitlejatega varustab teater Must Kast. Tekste on lubanud ette lugema tulla Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet ja Kaarel Targo.

Laupäev Uues Õues on prii, nii et tule ise ja võta sõber ka kaasa! Külmade ja kuumade jookide ning õhtuse tänavamuusikafestivaliga kostitab Möku. Mõnusa olemise garanteerib kollektiivne tagahoov Uus Õu ja meelt lahutab vastsündinud lühikirjandus.