Sündmuste arhiiv

PREMIERE`16 esitleb: Joanna Kalmu ja Sylvia Kösteri debüütlavastusi „Débutante “ ja „Star“

080316_PRE16_visuaal
Uute koreograafide sari PREMIERE`16 esitleb: Joanna Kalmu ja Sylvia Kösteri debüütlavastusi „Débutante “ ja „Star“ 8. märtsil Tartus Genialistide Klubis.
T 08.03.16/ 19:00/ 5€
8. märtsil kell 19 esitleb Sõltumatu Tantsu Lava uute koreograafide avastamise sarja PREMIERE kaheksanda hooaja parimaid lavastusi “Débutante” ja “Star”. Joanna Karoline Kalm ja Sylvia Köster on lihvinud oma lavastusi enne esietendust välismaal ning nüüdseks ollakse valmis suure publiku ette astuma. Eelmise aasta kevadel valiti PREMIERE sarja 5 uut koreograafi, kes said võimaluse minna Sõltumatu Tantsu Lava residentuuri. Sealt valiti välja kaks kõige põnevamat ning sel hooajal said võimaluse teha oma debüütlavastused Joanna Kalm (23) ja Sylvia Köster (24). Nende lavastuste pealkirjad “Débutante” ja “Star” loovad põneva atmosfääri juba enne esimesi samme laval – kuidas näevad noored koreograafid karjääri algust ja kuulsust.

“Débutante”
Antud lavastus küsib: “Kuidas ma soovin ennast kunstnikuna esitleda? Mis juhtub, kui ma pole võimeline enda tegevuse tagamaid verbaalselt edastama? Kuidas turustada ja tõlgendada intuitsioonile tuginevat loomingut?”
Autor ja esitaja: Joanna Kalm
Dramaturg: Johannes Veski
Valguskujundaja: Oliver Kulpsoo
Stsenograaf: Maria Kalm
Hääle konsultant: Laura Remmel“Star”
Kõik saab alguse kosmilises, tumedas gaasi- ja tolmupilves. Gravitatsioonilisest ebastabiilsusest ning tihedast gaasi kokkutõmbumisest sünnib pilve südamikus täht. Temperatuur tõuseb, suureneb heledus ja pöörlemiskiirus. Tuumas süttivad termotuumareaktsioonid. Süttib iha.Autor, lavastaja ja Star: Sylvia Köster
Videokunstnik: Aap Kaur Suvi
Helikunstnik: Kenn-Eerik Kannike
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Tehnilised teostajad: Oliver Kulpsoo, Janika Loog, Keio Novikov, Aap Kaur Suvi

Vaata lisaks: http://stl.ee/lavastus/premiere16-debutante-star/

Varasemalt on PREMIERE püünele toonud teiste seas tänaseks tunnustatud tantsukunstnikud Karl Saksa, Svetlana Grigorjeva, Arolin Raudva, Maarja Tõnissoni, jt.
PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindade jagamisel nn Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega. Mari-Liis Eskussoni PREMIERE lavastus „vägisi“ tunnustati 2014. aastal Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastute auhinna nominendiks.

PREMIERE sarja toetavad: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Põhjamaade Kultuurifond, Dansearena Nord, Pardimäe Lokaal, Tartu linn, Folger trükikoda.


Grupipiletid hinnaga 5eur/tk ainult eelmüügist!

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/uute-koreograafide-sari-premiere-joanna-karoline-kalm-debutante-sylvia-koster-star-180182/

ja 30`enne etendust kohapeal.

Lisainfo http://stl.ee/lavastus/premiere16-debutante-star/