Sündmuste arhiiv

Prima Vista & Mailaul 2016: Põhja Konn, Hõbe

060516_Mailaul_P6hja_Konn

Prima Vista & Mailaul 2016: Põhja Konn, Hõbe
R 06.05.16/ 22:00/ 5/6€
FB: https://www.facebook.com/events/219948765038151/

Põhja Konna liikmed on mitmepaiksed: neile on tuttavad nii klassika, jazz’i, rock’i, funk’i kui ka popmuusika rajad. Eri suundades liikuvate žanride ristteel on nad võimelised panema hingama tervikliku organismi, mis on vähemalt kahepaikne: võrdselt tähtsaiks märksõnadeks on tekst ja heli, minevik ja olevik, harmoonia ja meloodia, vorm ning sisu.

Suur kere vajab aeg-ajalt jõudeaega ja nii sulges Põhja Konngi viie aasta eest silmad, mille pilk oli püüdnud küll mõne skeenetundlikuma inimese tähelepanu, kuid jäänud välja Eesti rokkmuusika ajaloo kaanonist.
Betti Alveri luulekogu „Tähetund“ juubeli puhul on suudetud metsaline taas üles äratada ning sangpommi kaaluga sabast on saanud tiivik, mille abil lendab Põhja Konn 6. mail Prima Vista ja Mailaulu festivalile tutvustama kohaliku levimuusika märkamata jäänud, kuid hiljuti taas leitud ning elujõuliseks muutunud lüli.
Kontserdil esitatakse muu hulgas Betti Alveri, Karl Ristikivi, Jakob Liivi, Lydia Koidula ja Juhan Liivi luuletuste viisistusi.

Hõbe on verivärske veidramuusika ansambel Tartust. Hõbe lugudes ei ole kohta harilikel täisduuridel ega marsi- või valsimõõdus taktimõõtudel. Ansambli kõlapildis keerlevad üksteise ümber ekstsentrilised kitarririffid, emotsionaalne ning ebatavaline vokaal ja vanakooli Vermona süntesaatorid. Pidevalt progresseeruvat harmooniat täiendavad stabiilne ning sügav bass ja tummine trumm. Märksõnadeks terve loomingu juures on kiired tempod, lugude tormakas iseloom, hektiline öine meeleolu ja ühe veidra seltskonna loomingulised otsingud. Sõnad Viidingult, Underilt, Runnelilt jne

————————–————————–————————–——-

MAILAUL 2016 PROGRAMM*

5.05

18:00 Tartu Jaani kirik – Pastacas, Odd Hugo
20:00 Tartu Songwriters Club (kohvik Krempel) – Magali Michaut (Prantsusmaa) ja Brett Perkins (USA), Steps To Synapse
22:00 Genialistide klubi – Kadri Voorand, Mauno Meesit, daKooka (Ukraina)

6.05

18:00 Tartu Jaani kirik – Allan Vainola & Unenäopüüdjad, Vinland
20:00 Tartu Jazzclub – Andy Fite & Helin-Mari Arder, Annika Fehling (Rootsi)
22:00 Genialistide klubi – PRIMA VISTA PIDU: Põhja Konn, Hõbe

7.05

18:00 Tartu Jaani kirik – Tallinn International Youth Orcestra, dirigent Álvaro Gómez Gómez, solistid Marten Kuningas, Allan Vainola, Annika Fehling jt
20:00 Tartu Jazzclub – Frederik Küüts, Martin Jonsson (Rootsi)
22:00 Genialistide klubi – MAILAULU AFTERPARTY

* – programmis võib ette tulla väiksemaid muudatusi ja täiendusi. Värskeima programmiga saab tutvuda festivali Facebooki lehel ja kodulehel mailaul.ee

Workshopid:
Annika Fehling (Rootsi), “Esitus ja interpretatsioon”
Brett Perkins (USA/Taani), “Going Indie With It”
Andy Fite (USA/Rootsi), “See laul kirjutas ennast ise: rütm, vorm ja loomuliku kõne musikaalsus”
Workshopile registreerimine: info@mailaul.ee
Lisaks veel Ööülikool ja vaba lava Emajõe Saatkonnas.

Autorilaulufestivali Mailaulu aastaprogrammi toetajad ja partnerid on Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Hasartmängumaksu nõukogu, Rautakesko AS, Tartu Jaani kirik, kohvik Krempel ja Tartu Songwriters Club, Tartu Jazzclub, Genialistide klubi ning Vegan Vats ja kirjandusfestival Prima Vista.