Sündmuste arhiiv

A-Festival/ “Wicked Performance”

TÜT

Facebook: https://www.facebook.com/events/620791211422237/

Tartu Üliõpilasteatri viies A-Festival esitleb:

20.30 UKRAINA
„Wicked Performance“
Koht: Genialistide klubis (Lai 37 taga)
Kestus: 90 minutit
Ukraina noorsooteater Harkivist on ette võtnud Dostojevski romaani „Idioot“ ja loonud sellest midagi täiesti uut, midagi, mis on täiesti nende endi oma.

Piletilevi: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/tants/a-festival-wicked-performance-197310/
hind 10€
õpilane/ tudeng/ pensionär 7€
—-
Sellel aastal, 13.-16. oktoobrini toimub Tartus rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite A-festival viiendat korda.
Tänavusel A-festivalil osalevad teatrid Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Itaaliast ja Soomest, kes mängivad neljal päeval kahel laval – Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas.

Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater. Itaaliast, Bergamost tuleb huvitav poliitiline teater. Ukrainast, Harkivist pärit noorsoosteater tuleb siia mängima oma nägemust Dostojevski romaanist “Idioot”.
Poola sõltumatu teater New Art Theatre mängib etendust armastuse võimalikkusest/võimatusest moodsas maailmas. Venemaalt Peterburist on meil külas tantsuteater, kes mängib “Bernarda Alba maja”. Soomest Tamperest tuleb külla tudengiteater, kes esitab miniatuurses võtmes loo inimeste hingedest. Liege teater, Belgiast korraldab festivali ajal teatrialase töötoa kõigile soovijatele.

Tartu Üliõpilasteater mängib festivalil sel kevadel esietendunud uuslavastust “Ümberringi võimalik on jumal”. Vene 20-30ndate aastate avangardisti A. Vvedenski martüüriumi on lavastanud Enor Niinemägi.

Etendusi, mis toimuvad kahel korral päevas, mängime sel aastal kahes mängupaigas: juba traditsioonilises Genialistide e. Genklubis ning Kalevi tänaval asuvas Tartu Üliõpilasmajas, kus Tartu Üliõpilasteater mängis oma viimase lavastuse ja kus nad plaanivad ka statsionaarsemalt kanda kinnitada.