Sündmuste arhiiv

Psühhovisioon 4: “Krautrock 1970-1980″

Krautrock

Facebook: https://www.facebook.com/events/157118131485854/

Psühhovisioon 4: ”Lääne-Saksamaa kosmilline muusika ehk krautrock 1970-1980”

Neljas osa plaadipoe Psühhoteek korraldatavast loengusarjast Psühhovisioon tutvustab muusikahuvilistele Lääne-Saksamaa psühhedeelse ja progressiivse muusika ehk krautrock’i maailma. Melomaan Andreas McKeough räägib selle ajaloost ja mängib näiteid vinüüliplaaditelt (kavas muu hulgas Amon Düül II, Can, Faust, Popol Vuh ja palju muud)

Muusikanäited
https://www.youtube.com/watch?v=FnVT86eQlas
https://www.youtube.com/watch?v=by-sNe6cqVw
https://www.youtube.com/watch?v=Epuga2JoF8A

PSÜHHOVISIOON
Psühhovisioon on muusikaloengute sari, kus kuulatakse vinüülplaatidelt veidrat muusikat, vaadatakse vinüülplaatide visuaalset poolt ja räägitakse esitatavate lugude, albumite, artistide taustast.
Tegemist on enamasti muusikaga, mida ei ole Spotifys ja mida Shazam ära ei tunne. Tihti pole neid plaate ka maailma suurimas vinüüliandmebaasis Discogs. Veidrat muusikat kostub idast, läänest, lõunast ja põhjast, erinevates stiilides balletist kuni kosmilise elektroonilise muusikani, Rootsi 70date psühhedeelsest gospelist lifti-ja raamatukogumuusikani.
Loe Psühhoteegi ja Psühhodisko kohta: https://www.muurileht.ee/muusika-mida-shazam-ei-tuvasta-psuhhodisko-ii-konverents/