Sündmuste arhiiv

Luuleõhtu. Krafinna, Helena Läks, Sigrid Osa

19243186_1443926332335907_4861606824222239212_o

Facebook: www.facebook.com/events/875695772571507/

Tartu Linnaraamatukogu ja Genialistide Klubi esitlevad:

Luuleõhtu

Oma loomingut esitlevad:
Helena Läks
Krafinna
Sigrid Osa

Õhtu lõpetab tantsutrupp Fakesnake

Kolm luuletajat kolmesaja kilomeetri kauguselt

Reede õhtul, kell 20 astuvad Gen klubi aias kuulajate ette kolm saarelise päritoluga luuletajat. Luule kirjutajat. Helena Läks, Krafinna ja Sigrid Osa. Esimene Muhumaa juurtega, teised aga puhastverd saarlased.
Kolm on üks ütlemata ilus number. Peaaegu püha. Niisiis, miks mitte tulla kolmekesi kolmesaja kilomeetri tagant Tartu? Põhjuseks võib olla see, et on suvi, et on jõgi ja et on mälestused Tartust. Uued ja vanad. Iga uus saab kord vanaks. Ja mõni vana uueks. Selleks ei pea isegi eriti pingutama, nii lihtsalt läheb. Sest kui Tartu on juba veres, siis ta jääb sinna.
Siiski, oma seostest Tartuga räägivad vast luuletajad ise. Oma sõnadega. Tartu võib olla küll puust, jõest ja ülikoolist ehitatud linn, aga see, mis ta tegelikult on, selle peab igaüks ise lahti mõtlema. Või ütlema.
Ning seda, millega tegelevad luulekirjutajad siis, kui nad just ei luuleta, saab vast samuti õhtu jooksul teada. Samas ei ole mingi saladus see, et kaht neist, Krafinna ja Sigrid Osa seob üks ja sama tööandja, Saaremaa kohalik ajaleht.
Sellises koosseisus ei ole varem koos luulet loetud. Ei avalikult, ei nurga taga. Nõnda on ka neil endil huvitav avastada, mis välja tuleb. Midagi ikka tuleb, ja loodetavasti ei ole see tartlaste kõrvade jaoks liiga triviaalne. Tavalisest rääkides…
Õhtule lisab erakordsust tantsutrupp Fakesnake. Pole just liiga tavaline, et pärast luule lugemist kostitatakse kuulajaid-vaatajaid vaatemänguga, mis viib mõtted soojusele, eksootikale ja tantsulustile.